Latvijas mediji kraha priekšā: plašsaziņas līdzekļiem plāno atvēlēt divus miljonus eiro

4 komentāri
Latvijas mediji kraha priekšā: plašsaziņas līdzekļiem plāno atvēlēt divus miljonus eiro
PIXABAY

Ar palīgā saucienu pie sabiedrības un arī pie valdības šodien vērsās Latvijas mediji. Tāpat kā daudzas citas nozares, arī mediji Covid-19 dēļ nonākuši krīzē. Tas savā ziņā ir paradoksāli, jo šobrīd krīzes apstākļos iedzīvotāji mediju saturu patērē daudz. Taču vienlaikus medijiem zem kājām pazudis ekonomiskais pamats.

Klusums inficē. Ar palīgā saucienu Latvijas mediji šodien vērsās pie sabiedrības. Ņemot vērā straujo reklāmas ieņēmumu kritumu, atsevišķiem medijiem pat par 80%, nozare patlaban ir kraha priekšā.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sagatavojusi valsts atbalsta programmu televīzijām un radio, lai tie krīzes apstākļos varētu paturēt darbā žurnālistus un nepārtraukt pārraides.

“Rubrikas, kas būtu jāatbalsta, ir informatīvi analītiskās programmas – ziņas, bet arī kultūra un izklaide ir svarīga. Tagad, kad cilvēki ir ieslodzīti četrās sienās, viņi nevar visu laiku skatīties tikai informatīvi analītiskās programmas,” saka NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Padomes sagatavotais plāns paredz komerciālajiem TV un radio medijiem novirzīt 1,6 miljonus eiro. Cietēji šajā krīzē ir arī laikraksti, interneta portāli un sabiedriskie mediji. Kā palīdzēt kopējai mediju telpai, šodien sprieda arī koalīcijas sanāksmē.

“Mēs politiski idejiski vienojāmies, ka medijiem atbalsts ir jāsniedz, tā summa varētu būt nedaudz virs diviem miljoniem eiro. Rītdien diskutēsim, kādi tieši būs mehānismi un kuriem medijiem sadalīšana,” pauž premjers Krišjānis Kariņš.

Kultūras ministrijas piedāvājums paredz atbalstu sniegt gan komerciālajām TV un radio, gan drukātajai presei un interneta portāliem. Pēc tam iecerēts nākt talkā arī sabiedriskajiem medijiem.

Vienlaikus koalīcija šodien vienojās krīzes un dīkstāves pabalstu saņēmējiem piešķirt papildu 50 eiro par katru apgādājamo bērnu, kā arī attiecināt dīkstāves pabalstu arī uz mazu uzņēmumu valdes locekļiem.