Latvijas mākslinieku darbi pārtop “emodži”. Pirmās emociju ikonas jau rotā siltus džemperus!

0 Komentāru

Latvijas mākslinieku darbi šobrīd pārtop “emodži” jeb emociju ikonās. Idejas autori pašlaik izveidojuši tikai trīs ikonas, taču nākotnē varētu tapt vesels emociju ikonu alfabēts.

Pirmās emociju ikonas, kas jau rotā siltus džemperus, aplūkoja Kārlis Kristapsons.

Agnese Kleina demonstrē pirmos džemperus ar Ausekļa Baušķenieka, Džemmas Skulmes un Miervalža Poļa darbu iedvesmotajām emociju ikonām.

Ikonas tapa Nacionālā mākslas muzejā, veidojot izstādi “TOP no top”. Izstādes autori vēlējās apmeklētājiem sniegt iespēju kaut ko paņemt līdzi pēc izstādes apmeklējuma, kur ir redzami minēto mākslinieku darbi.

 

Agnese Kleina
Mūkusalas Mākslas salona pārstāve

Mēs domājām tālāk, kas ir tā valoda, kurā mūsdienās saprotas dažādas paaudzes un dažādās valodās runājoši cilvēki, kas ir šī emociju ikonu valoda, kas ir universāla.

Tāpēc tapa pagaidām trīs “emodži” tēli – Baušķenieks, Džemma un Polis. Vienpaša būtība latvietim ir tuva, tāpēc daudzi asociē sevi ar Baušķenieku pat tad, ja viņš izskatās mazliet skumīgs vai nobijies, bet varbūt viņš vienkārši ir pārdomās.

“Emodži” jeb emociju ikonu autori cer, ka šī iecere gūs atsaucību un nepaliks tikai džemperu vai nozīmīšu formā, bet kļūs par kārtīgām mobilā tālruņa īsziņu emociju ikonām. Šo jau nākamo soli noteiks ikonu popularitāte.

Emociju ikonas top kopā ar jaunu mākslas centru “Zuzeum”, ko paredzēts jau tuvākajos gados izveidot vietā, kur tagad ir “Sapņu fabrika” Rīgā.

Smaidiņu vai citu ierasto ikonu vietā sūtīt Latvijas mākslinieku darbus tiešām būtu kaut kas jauns.
0 Komentāru