Latvijas Mākslas akadēmijas studenti tiek pie jaunām un plašām darbnīcām

0 Komentāru
Latvijas Mākslas akadēmijas studenti tiek pie jaunām un plašām darbnīcām
Foto: Ilze Vēbere/TV3 Ziņas

Par godu Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 99. gadadienai Rīgā, Avotu ielā 36a, atklātas jaunas darbnīcu telpas.

LMA Tēlniecības katedras un LMA Metāla dizaina katedras vecāko kursu studenti un docētāji tagad varēs darboties 502 kvadrātmetrus lielajā ēkā. Darbnīcām ir veikti jumta seguma atjaunošanas darbi, logu un ārdurvju nomaiņa, fasādes atjaunošana, bēniņu siltināšanas darbi, elektrotīklu, vājstrāvu, ugunsdrošības sistēmu montāžas darbi, kā arī ir ierīkota jauna ventilācijas sistēma, un ir pārplānotas mācību procesam nepieciešamās telpas.

Celtniecības darbus veica pilnsabiedrība “AKN” un kopumā tie izmaksāja 456 000 eiro.

Lai jaunajās telpās “ieviestu LMA radošo garu un akadēmisko veikumu”, tās tiks nosauktas Tēlniecības katedras dibinātāja Konstantina Rončevska (1875-1935) vārdā, atzīmēja domē.

Pirmajā stāvā paredzētas telpas tēlniekiem un metālmāksliniekiem, savukārt otrajā stāvā visplašāko telpu varēs izmantot prezentāciju sniegšanai un darbu veidošanai, jo tajā plānots izvietot izjaucamos galdus. Savukārt otra otrā stāva telpa tiks atvēlēta juvelieriem. Visā ēkā izvietotas gaisa nosūkšanas iekārtas, radot studentiem drošāku darba vidi, un mazinot kopējo putekļu daudzumu iekštelpās. Pirmā stāva metālapstrādes telpā šīs iekārtas iespējams pārvietot un izmainīt to augstumu.

Jaunajā darbnīcā visvairāk uzturēsies vecāko kursu studenti, kas nodarbojas ar izmēros lielāku darbu veidošanu.

0 Komentāru