Latvijas Mākslas akadēmija pievienojas simtgadnieku pulkam

0 Komentāru

Gadā pēc Latvijas valsts dibināšanas simtgades savu 100. jubileju svin arī daudzas valstiski svarīgas iestādes, tostarp arī Latvijas Mākslas akadēmija (LMA).

Akadēmijā atklāta pirmā izstāde, kas ievada apaļās jubilejas gadu.

Kopumā izstādē ir septiņu mākslinieku darbi, kuru autori tika izvēlēti akadēmijas simtgades atklāšanas izstādes veidošanai. LMA prorektors Andris Vītoliņš akcentē to, ka akadēmijas simtgades izstādes, tostarp arī rudenī izstāžu zālē ”Arsenāls”, būs vērstas mūsdienām, nevis pagātnes apcerei. “Tās nebūs retrospekcijas, tās būs jaunas, enerģiskas izstādes, ka to 101. gadiņu mēs sākam ar jaunu dzīvību.”

Viens no centrālajiem svinīgajiem notikumiem risināsies 20. augustā akadēmijas dārzā. Tā laikā gan būs ieskats vēsturē, notiks 100 gadu darbību atspoguļojošas grāmatas atvēršanas svētki.

LMA nodibināta 1919. gadā. Tas notiek nepilnu gadu pēc Latvijas valsts neatkarības pasludināšanas, kad politiskā situācija vēl ir pavisam neskaidra, mainīga un juceklīga – pārmaiņu un iespēju brīdī.

Izstādes mākslinieki, kas veido jauno LMA absolventu metienu, ir dzimuši 90. gados, pavisam neilgi pēc Latvijas valsts neatkarības atgūšanas. Arī šis ir bijis jaunu noteikumu apguves laiks, līdzīgā veidā juceklīgs un arī neapjaustu iespēju pilns.

0 Komentāru