Latvijas mājdzīvniekiem tagad ir pieejama fizioterapija

Komentāri
Latvijas mājdzīvniekiem tagad ir pieejama fizioterapija
FOTO: LETA

Lauksaimniecības universitātes Veterinārajā klīnikā ierīkots Baltijā pirmais zemūdens skrejceļš dzīvnieku rehabilitācijai. Pirmie suņi jau izmēģinājuši veselīgās peldes, un secinājumi ir labi.

Muitas pārvaldes kinoloģe Inese Černavska uz Jelgavu atvedusi savu pārinieci divgadīgo vācu aitu suņu meiteni Džeimi. Džeimi veic nopietnu darbu – meklē narkotikas, taču viņai ir vājā vieta – locītavas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Inese Černavska VID Muitas pārvaldes kinoloģe

Viņai ilgi jāosta, jābūt aktīvai, kas ir ļoti apgrūtinoši, daudz arī jāstaigā. Pagājušajā ziemā pamanījām, ka viņai ir kaut kādas problēmas ar kājām. Pēc lielas slodzes sāka pieklibot. Atnācām vizītē pie ārsta un viņš konstatēja, ka ir nelielas novirzes no normas. Ārsts ieteica procedūru – hidroceliņu.

Inese ar Džeimi uz procedūru atnāk atkārtoti – suns mierīgi piecieš, kad skrejceļš piepildās ar siltu ūdeni, līdz astei.

Lai mierīgi stāvētu uz skrejceļa, Džeimi dabū no saimnieces kādu našķi. Pēc tam, kad tas ir pilns ar ūdeni, Džeimi jāstaigā – skrejceļš ir aprīkots ar zemūdens masāžu, pretstraumi, regulējamu augstumu un slīpumu.

Kuldīgas slimnīcas un vienlaikus mājdzīvnieku fizioterapeits Valdis Devjatņikovs uz darbu Lauksaimniecības universitātē brauc regulāri. Viņš ar pirmajiem pacientiem ir apmierināts – visi uzvedas pieklājīgi un nemūk.

Valdis Devjatņikovs Kuldīgas slimnīcas fizioterapeits

Suņiem, kaķiem tas ir ļoti svarīgs rehabilitācijas posms, pēc traumām un locītavu saslimšanām. Uz pusi samazinās gravitācijas spēks ūdenī, un mēs varam uzsākt to, kas nav iespējams uz grīdas, zemes.

Hidroterapijas iekārtu, kas ir pirmā visā Baltijā, bija iespējams iegādāties, pateicoties Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumam.

Paredzams, ka fizioterapija ne tikai uzlabos ortopēdiskās ķirurģijas rezultātus, bet arī būs atspēriena punkts fizikālās medicīnas attīstībai veterinārmedicīnā Latvijā.

Ūdens procedūras paredzētas ne tikai suņiem un kaķiem, bet tās var izmantot arī citi mājdzīvnieki – seski, kazas, aitas, aicina ierasties pat pelikānus. Taču īskājainiem lopiņiem peldēšana vien sanāks.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl