Latvijas lielākais karogs pēc apkopes mastā atgriezīsies pirmdien

2 komentāri

Rīgas centrā uz AB dambja esošais karogs pilsētniekus un pilsētas viesus sveicina jau ceturto gadu. Pa šo laiku karoga masts ir godam kalpojis, un tagad tam veikta apkope, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Profesionālie alpīnisti, atbilstoši sagatavojoties un iestiprinoties atbilstošās virvēs, devās augšā 60 metrus augstajā karoga mastā.

Šis masts uzstādīts rudenī pirms četriem gadiem, tāpēc tam, gluži kā automašīnai, tikai nedaudz retāk, ir pienākusi tehniskā apskate.

”Tā kā bija četri gadi pagājuši, manāmi krāsa ir nodrupusi, ko ekspluatējot mūsu darbinieki bija pamanījuši. Bija konstatēti bojājumi augšējā, rotējošajā mehānismā, kas ļauj karogam virzīties un plīvot,” skaidro pašvaldības aģentūras ”Rīgas gaisma” tehniskā direktora p.i. Valters Krasts.

Mastam paredzētais karogs ir 8×16 metru izmērā. Tā svaru speciālisti nosaukt nevarēja, taču teica, ka karoga pacelšanai nepieciešami trīs vīri.

Kopš 2017. gada ir nomainīti jau aptuveni četri sarkanbaltsarkanie karogi, kas mastā tiek turēti līdz noteiktam vēja ātrumam – 12 m/s. Stiprākā vējā karogs tiek bojāts, un arī brāzmas mastam nenāk par labu.

Vienlaikus uz masta atradās divi industriālie alpīnisti. Katrs no viņiem strādāja ar pilnu atdevi. Viss masts savests kārtībā desmit dienu laikā.

”Tika pieņemts lēmums, ka jāveic remontdarbs, tika tīrīts masts, noņemta vecā krāsa, tika gruntēts. Divas reizes krāsots, bojātajam mehānismam veikts remonts, un tas uzlikts atpakaļ,” norāda Krasts.

Masta galā ir īpašs mehānisms, kas griežas visapkārt mastam līdzi karogam, lai tas nesapītos. Meistari paredz, ka pēc rekonstrukcijas varenais karogs priecēs vēl daudzus cilvēkus un kalpos godam.
2 komentāri