Latvijas lielākā augstskola grasās būtiski celt mācību maksu

3 komentāri

Nu jau oficiāli tapis zināms, ka rudenī jaunajiem studentiem ceļš pretim augstākajai izglītībai Latvijas Universitātē (LU) būs apmēram par piektdaļu dārgāks nekā līdz šim. Sākot ar septembri, Latvijas lielākajā universitātē mācības pamata studijās izmaksās vidēji 2000 eiro.

Latvijas Universitātes kanclers Gundars Bērziņš

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Universitāte studiju maksu nebija mainījusi jau septiņus gadus, un tagad ir pieņemts lēmums to pacelt, kā arī pieņemts lēmums šo studiju maksu nofiksēt uz nākamajiem vismaz trīs gadiem, ka tā netiks mainīta.

LU ar katru gadu sarūk studentu skaits maksas grupās, un augstskolā to skaidro ar demogrāfijas jautājumiem. Turklāt studentu skaita izmaiņas maksas grupās vērojamas arī valstī kopumā, bet pēdējos gados audzis studentu skaits, kuri mācās budžeta grupās. Vairāk vietu budžeta grupā šogad plāno piedāvāt Rīgas Tehniskā universitāte (RTU).

RTU mācību prorektors Uldis Sukovskis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Nav liels, bet tomēr ir šis pieaugums, un mēs ceram, ka šo plānu izpildīsim. Universitāte ir nolēmusi studiju maksas nepalielināt, tās nav palielinātas un pat ir samazinātas. Īpaši tās ir samazinātas doktora līmeņa studijām.

Kopumā RTU iecerējusi rudenī aizpildīt 3,5 tūkstošus budžeta vietu, no tām 2,5 tūkstošus pamata studijās. Bet LU plāno, ka rudenī augstskolas durvis vērs tikpat liels jauno studentu skaits, cik pērn, proti, 3,5 tūkstoši, no kuriem puse varētu aizņemt budžeta vietas. Tikmēr Izglītības ministrija norāda, ka budžeta vietas tiek piešķirtas nevis uz akadēmisko, bet kalendāro gadu.

Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Laura Treimane

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Kopumā budžeta vietu skaits no ministriju puses gada vidū nemainās, līdz ar to studējošiem nav jābažījas par kaut kādām izmaiņām gada vidū.

Runājot par nākamajā gadā plānoto budžeta konsolidāciju, ministrija saka – studentus tā neskars.

Tikmēr citviet Latvijā, piemēram, Vidzemes un Ventspils augstskolās, kā arī Daugavpils Universitātē rudenī nav plānots celt studiju maksu, bet nedaudz par 16-20 eiro pieaugs mācību maksa visās programmās Latvijas Lauksaimniecības universitātē.

Skaties video!

TOP komentāri

  • bubis
  • Ieva
    +1 +1 0

    Ieva

    Ir jau pacēluši mācību maksu un es vairs neesmu pārliecināta, ka varēšu studēt, jo naudiņas ir tik cik viņas ir.... :(
  • ines

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl