Latvijas lepnums: Gita Bināne sieviete, kura nevēlas, lai bērni kļūtu par bāreņiem

Komentāri

Latvijā katru dienu no vardarbības cieš 100 sievietes. Tā ir gan fiziskā, garīgā un emocionālā vardarbība. Gita Bināne ir sieviete ar plašu sirdi, un tieši viņa, ir tā, kura ir gatava palīdzēt nelaimē nonākušajām meitenēm. 

Latvijas lepnuma nominācijā Labie darbi apbalvojumu ieguva Gita Bināne, kura ir “Cerības Centrs” dibinātāja. Kā stāsta pati laureāte “Cerības centrs” aizsākās ar zvanu pie durvīm, ziemas aukstajā periodā, kad izmisusi sieviete grūtniecības 8. mēnesī lūdza pēc palīdzības, un Gita bija tā sieviete, kura nevarēja atteikt, meklējot risinājumus. Tā soli pa solim radās ideja par “Cerības centra” izveidošanu, kura galvenais mērķis ir palīdzēt sievietēm, kuras ir nonākušas nelaimē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

“Cerības centrā” nonāk meitenes dažādos vecumos, ar dažādiem dzīvesstāstiem, un no dažādiem sociālajiem slāņiem. Šobrīd centrā ir astoņas mammas un vienpadsmit mazuļi, kas ir maksimālais skaitlis, ko centrs pašreiz var atļauties. Gita norāda, ka viņas ģimenē izglītībai ir liela nozīme, un mēģina stimulēt centra iemītnieces, to iegūt, kas noteikti var pavērt plašas durvis nākotnes dzīvei. Pašas centra sievietes raksturo, ka Gitas Binānes izveidotais “Cerības centrs” ir kā viena liela ģimene,  kurā sievietes viena otrai izpalīdz. Gita Bināne ļoti cer, ka sabiedrība kļūs saprotoša, likumdošana sakārtotāka un nevienam Latvijas bērnam nenāksies uzaugt bērnu namā.

Video

Lasi vēl