Latvijas lauku kopienu parlaments diskutēs par pievilcīgas vides veidošanu mazajās pilsētās un laukos

0 Komentāru

Šonedēļ Latvijas Lauku kopienu parlamentā notiek diskusijas par to, kādai jābūt dzīves un darba videi lauku reģionos un mazajās pilsētās. Latvijas Lauku foruma izpilddirektore Anita Seļicka TV3 raidījumam ”900 sekundes” atklāja, kas ir nepieciešams, lai pašvaldības ārpus lielajām pilsētām kļūtu konkurētspējīgas un piesaistītu jaunus iedzīvotājus.

Pandēmijas gads ir parādījis, kas ir tās lietas, kas sekmē iedzīvotāju atgriešanos laukos. Tā ir vieta ne tikai lauksaimniecībai vai mežsaimniecībai, bet tā ir kvalitatīva dzīves telpa un var nodrošināt gandrīz jebko.

Cilvēki vēlas pakalpojumu pieejamību, kvalitatīvus ceļus, komunikācijas tehnoloģijas un darba iespējas, stāsta Anita Seļicka.

No šā gada 16. līdz 18. jūnijam piekto reizi notiks Latvijas Lauku kopienu parlaments, pulcējot valsts, pašvaldību un lauku kopienu pārstāvjus, pētniekus un uzņēmējus, lai diskutētu par konkurētspējīgas un pievilcīgas vides veidošanu lauku reģionos un mazajās pilsētās.

Parlamenta norises trijās dienās tiks aktualizētas un risinātas tādas tēmas kā pandēmijas radītās sekas un pielāgošanās risinājumi reģionos, attālo ciemu un to iedzīvotāju identitātes stiprināšana, jaunienācēju laukos pieredze un vajadzības, kā arī jaunās iespējas, ko sniedz tehnoloģiskās un sociālās inovācijas, viedo ciemu attīstība, Eiropas zaļais kurss un citi procesi.

0 Komentāru