Komentāri

Tuvojoties janvārim, kad Latvijā jāuzņem pirmie 10 no kopumā vairāk nekā 500 Tuvo Austrumu bēgļiem, pieaug diskusijas par viņu veiksmīgāku integrāciju sabiedrībā un vienlaikus arī par iespējamiem riskiem. 

Latvijas sakaru virsnieki jau strādā ar pirmo bēgļu izraudzīšanos. Latvijas kritēriji ir, ka priekšroka tiks dota ģimenēm ar bērniem, cilvēkiem ar svešvalodu prasmēm, pamata vai profesionālo izglītību, darba pieredzi un derīgiem ceļošanas dokumentiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ir izskanējis viedoklis, ka tā ir diskriminācija, no otras puses – runa ir par vēlmi šos cilvēkus patiesi integrēt sabiedrībā

Bēgļu temats šā gada laikā Eiropas Savienībā (ES) un arī medijos ir stipri progresējis – tā vairs nav ārvalstu aktualitāte, tā ir arī pašmāju aktualitāte.

Kad pirms pieciem gadiem Ziemeļāfrikā un Tuvajos Austrumos uzplauka Arābu pavasaris, vienu pēc otra nometot desmitgadēm valdošos diktatorus, tie kas aizdomājās par negatīvajām blakus parādībām, bija mazākumā.

To, ka cīņa par varu notiks, gan neapšaubīja. Taču, ka tik asiņaini, tomēr nē. Bēgļu straumes, kas tagad dodas pāri Vidusjūrai, ir sekas.

Diskusijā Rīgā, analizējot, kādus riskus tas var radīt Eiropas Savienībai, komentētājs Pauls Raudseps min trīs – tas ir drauds Šengenas zonas eksistencei, ir saasinājušās bloka valstu savstarpējās attiecības, un šķelšanās notiek arī iedzīvotāju vidū.

Bēgļu skaits, kas šogad ieplūdis ES, ir ap pusotru miljonu. Absolūtajam vairumam pirmā izvēle ir Vācija. Arābu kultūras centra pārstāvim Abdelhamidam Elmarijam tas šķiet saprotami – pat ja bēdz no kara, bēgļi meklē vietu, kur pēc iespējas ātrāk nostāties uz kājām.

Vienlaikus pārpludinātās Vācijas resursi nespēj nodrošināt ātru reģistrāciju un dzīvesvietas piešķiršanu, kas no mutes mutē ceļo arī bēgļu vidū.

Latvijā sabiedrības noskaņojums lielā mērā ir līdzīgs citām Austrumeiropas valstīm, kas tiek skaidrots ar pusgadsimta ilgo posmu aiz dzelzs priekškara. No otras puses, bailēs esot arī daļa patiesības.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl