“Latvijas Krājbankas” lieta: vēlas piedzīt vairāk nekā 15 miljonus eiro

2 komentāri

Vien pavasarī prognozē otrās instances jeb apelācijas tiesas spriedumu lietā par solidāru 15 miljonu eiro piedziņu no bijušajiem ”Latvijas Krājbankas” valdes locekļiem. Bankas kādreizējie vadītāji gan šo prasību neatzīst un ir pārliecināti, ka administrators to cēlis, lai labotu savu neizdarību.

Šajā civillietā kā atbildētāji ir septiņi bijušie likvidējamās “Latvijas Krājbankas” valdes locekļi. Lieta saistīta ar divu aizdevumu izsniegšanu bankas līdzīpašnieka Vladimira Antonova interesēs.

Vienā gadījumā izsniegts aizdevums jahtas iegādei, un saistībā ar šo aizdevumu lūdz solidāri no atbildētājiem piedzīt gandrīz 2 miljonus eiro. Otra epizode ir saistīta ar nekustamā īpašuma projekta attīstību Sanktpēterburgā, un te no atbildētājiem vēlas piedzīt radušos zaudējumus vairāk nekā 13 miljonus eiro.

Romualds Vonsovičs
prasītāja pārstāvis

Zaudējumi tika nodarīti tā iemesla dēļ, ka tie nav tipiski un raksturīgi kredītiestādei, ka nodrošinājums, kāds ir saņemts, izsniedzot augstāk minētos aizdevumus, ne tuvu neatbilda tiem cipariem, kāda nauda ir tikusi izsniegta no “Latvijas Krājbankas. Līdz ar to, kad pienāca brīdis, kad šie nodrošinājumi ir jārealizē, viņi varēja tikt realizēti par faktisko tirgus vērtību, un tādā veidā radās zaudējumi, kas ir milzīgi zaudējumi “Latvijas Krājbankai”.

Bijušie bankas vadītāji šo prasību neatzīst. Viens no atbildētājiem – Andrejs Surmačs – tiesā pauda pārliecību, ka administrators savu neizdarību cenšas novelt uz viņiem. “Tieši tā, 100%, tikai tā. Viņi pa lēto pārdeva nekustamo īpašumu, kas bija ieķīlāts, un jahtu. Jahtas vērtība ir norādīta Anglijas tiesas spriedumā – 3 miljoni eiro. Viņi pārdeva mazāk kā par 1 miljonu. Un tagad starpību grib dabūt no mums.”

Arī bijušā “Latvijas Krājbankas” vadītāja Mārtiņa Bondara aizstāvis tiesā norādīja, ka viņa klients nav atbildīgs par šiem diviem aizdevumiem. “Administrators uzskata, ka Bondara kungs vienkārši automātiski atbild par jebko. Tā ir, maigi sakot, ļoti revolucionāra tēze Latvijas tiesību sistēmā, nekad nevienā tiesā līdz šim nekas tāds nav ticis dzirdēts,” sacīja Mārtiņa Bondara advokāts Mārtiņš Kvēps.

Zināms, ka tiesa ir apķīlājusi visu Mārtiņa Bondara mantu, lai varētu no viņa piedzīt zaudējumus šajā lietā. Bondara advokāts norādīja, ka apzināti nelūdz šo nodrošinājumu atcelt, lai nekavētu šīs lietas izskatīšanu, kas ļautu ātrāk nonākt līdz spriedumam.

Mārtiņš Bondars

Nu, kā es šobrīd dzīvoju… paldies Dievam, man ir ģimene, nebūtu man ģimene, būtu ļoti sarežģīti. Šis jautājums ir tikai un vienīgi politisks. Šādas prasības nekad nav bijušas un arī pēc savas būtības ir absurds no prasītāju puses.

Vien pavasarī prognozē otrās instances jeb apelācijas tiesas spriedumu šajā civillietā. Pērn pirmās instances tiesa lēma par labu prasītājam. Nosprieda no atbildētājiem solidāri piedzīt zaudējumus vairāk nekā 15 miljonu eiro apmērā.

2 komentāri