Latvijas kino vecmeistaram Rolandam Kalniņam – 95!

Komentāri

Izcilais Latvijas kino klasiķis – režisors Rolands Kalniņš – šodien svin 95 gadu jubileju. Bez viņa uzņemtajām kinofilmām Latviešu kino māksla nav iedomājama.

Rolands Kalniņš ir viens no pēdējiem un izcilākajiem Latvijas klasiskā kino laikmeta pārstāvjiem, viņš pieredzējis nacionālā kino atdzimšanu pēckara gados un piedalījies Latvijas kino zelta fonda veidošanā – “Akmeņainais ceļš”, “Akmens un šķembas”, bet filmas “Četri balti krekli”, “Ceplis” iekļautas Latvijas kultūras kanonā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Režisora radošais mūžs ir bijis piepildīts, taču pat 95 gados enerģijas esot gana, atzīst jubilārs.

Rolands Kalniņš
režisors

Ja būtu iespējas, tad droši vien es atrastu kādu materiālu dokumentālai filmai, aktierfilmai jau vairs riskēt nevar, ne tāpēc, ka nebūtu spēka, bet tāpēc, ka nekad nezinām, kad aiziesim.

Godinot režisoru ievērojamajā jubilejā, šodien “Galerijā Centrs” atklāta izstāde – “Divi kungi – Kalniņš un Ceplis”, kurā aplūkojama Kalniņa radošā biogrāfija un nozīmīgākās filmas, savukārt kinoteātrī “Splendid Palace” – 1972. gadā uzņemtās filmas “Ceplis” atjaunotās kopijas pirmizrāde.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl