Latvijas jauniešus mudina vairāk interesēties par Eiropas Savienības sniegtajām iespējām un tās izmantot

0 Komentāru
Latvijas jauniešus mudina vairāk interesēties par Eiropas Savienības sniegtajām iespējām un tās izmantot
Foto: Kristaps Bardziņš

Ceļot, mācīties, iziet praksi vai strādāt, veidot uzņēmumus, kas savus pakalpojumus sniedz visā Eiropā, domāt un dzīvot zaļi, sazināties ar ārzemēs esošajiem bez papildu maksas, un atgūt naudu par netīkamu preci – Eiropas Savienība (ES) saviem 512 miljoniem iedzīvotāju piedāvā tik daudz. Taču liela daļa par savām iespējām un tiesībām nemaz nezina, jo īpaši jaunākā paaudze.

Lai vairotu jauniešu zināšanas par ES piedāvātajām iespējām, Latvijā 30. maijā ar īsfilmu vakaru tika uzsākta informatīva kampaņa #EUandME. Tā vienlaikus norisināsies visās 28 dalībvalstīs un ilgs nākamos 18 mēnešus.

Kampaņa jauniešus informēs par mobilitāti, ilgtspēju, iemaņu un prasmju nozīmi darba tirgū, uzņēmējdarbību, digitālajiem risinājumiem un tiesībām. Kampaņas veidotāji sarūpējuši gan praktisku informāciju, gan interesantus faktus par konkrētajām tēmām.

Kampaņa stāsta par ļoti praktiskām lietām, kas jauniešiem būtu jāzina, un kuru pielietojums praksē palīdzētu uzlabot dzīves kvalitāti. Piemēram, vairāk un viegli saprotamā veidā varēs uzzināt par preču atgriešanas iespējām, dažādu maksājumu veikšanu, ceļošanu starp ES valstīm, garantiju saņemšanu attiecībā uz preci vai pakalpojumu, studiju, darba un prakses iespējām, kompensāciju saņemšanu gadījumos, ja kavējas vai tiek atcelti lidojumi, vai netiek ievērotas patērētāja tiesības.

Jauniešiem aktuālie temati – mobilitāte, digitālās iespējas, jaunuzņēmumu veidošana, jaunatnes darba un prakses iespējas, kā arī vides jautājumi apspēlēti arī piecās īsfilmās, kuras uzņēmuši Eiropā pazīstami režisori. Īsfilmas stāsta par 17 līdz 35 gadus vecu jauniešu jeb laikā ap gadsimtu miju dzimušo iespējām ES. Īsfilmas oriģinālvalodās ar latviešu valodas titriem skatāmas ŠEIT.

Eiropas jauniešiem būs iespēja veidot pašiem savas filmas, attēlojot Eiropas iespējas cilvēku dzīvē. Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem jāiesniedz filmas sižeta rakstveida izklāsts un viedtālrunī uzņemts video, kurā pamatots iecerētās filmas nozīmīgums. Žūrija, kurā darbosies vairāki režisori, izvēlēsies desmit finālistus, no kuriem pieci labākie tiks izvēlēti publiskā balsojumā. Konkursa uzvarētāji saņems dotāciju filmas uzņemšanai.

Vairāk informācijas par #EUandME atradīsiet šeit.

0 Komentāru