Latvijas iedzīvotāji visvairāk uzticas savai savai ģimenei

Komentāri

Baznīca, radio un televīzija – šīs ir institūcijas, kam Latvijas iedzīvotāji iepriekšējos gados uzticējušies visvairāk, kāda ir situācija šobrīd un kam patlaban visvairāk uzticas Latvijas iedzīvotāji? 

Aptaujā tika skaidrots to iedzīvotāju viedoklis, kuri ir ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Absolūtais vairākums (94%) aptaujāto uzticas ģimenei. Tikmēr (61%) iedzīvotāju atbildējuši, ka uzticas Latvijas Valsts prezidentam. Būtiski, ka gada laikā ir būtiski pieaugusi iedzīvotāju uzticēšanās Valsts prezidentam – piedzīvots kāpums par 28 procentiem salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Nedaudz vairāk nekā puse iedzīvotāju norādījuši, ka uzticas baznīcai (55%).

Puse iedzīvotāju uzticas Valsts policijai (51%) un masu medijiem – radio un televīzijai (50%).
Tiesai uzticas 46% iedzīvotāju, vietējās pašvaldības vadībai – 44% iedzīvotāju, savukārt nevalstiskajām organizācijām uzticas 40% iedzīvotāju.

Nedaudz vairāk nekā trešā daļa (36%) iedzīvotāju uzticas Satversmes aizsardzības birojam. Gada laikā ir statistiski nozīmīgi pieaugusi iedzīvotāju uzticēšanās SAB – par 5 %.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) uzticas 29% iedzīvotāju, valdībai – piektā daļa (19%) iedzīvotāju, bet Saeimai šobrīd uzticas 14% iedzīvotāju.

Jāteic, ka arī pērn valdība un Saeima bija šīs aptaujas beigu daļā un uzticība šīm institūcijām ir vēl par procentu samazinājusies.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl