Komentāri
Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka skolotāju algas būtu vērts atklāt
FOTO: LETA

Turpinoties nesaskaņām par finansējumu skolotāju algām nākamajam gadam, ministrija nākusi klajā ar ieceri publiskot skolotāju algas internetā. Tas patlaban tiek apspriests valdības ārkārtas sēdē.

Par algu iespējamu publiskošanu paši skolotāji pagaidām ir atturīgi, norādot, ka nav īsti skaidrs iemesls, kāpēc būtu jāpublisko tieši pedagogu algas. Taču vairums šodien Rīgas ielās aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka skolotāju algas būtu vērts atklāt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izglītības ministrijas rosinātie likuma grozījumi paredzētu internetā publicēt ne tikai saņemtās algas apmēru, bet arī pedagogu vārdu, uzvārdu un amatu.

Skolotāji pret to iebilst un piesauc personas datu aizsardzības likumu. Taču korupcijas pētnieki uzskata, ka tieši tas varētu būt veids, kā sabiedrībai uzzināt, cik patiesībā skolotāji pelna.

Šāda prakse nebūtu nekas jauns – valsts amatpersonu algas jau ir publiski redzamas. Turklāt šajā gadījumā ieguvēji varētu būt paši skolotāji, kuriem rastos iespēja salīdzināt, cik pelna viņu kolēģi. Vienlaikus tikšot atvieglota politiskā diskusija par šo tēmu, uzskata eksperti.

Eksperti gan norāda, – lai parādītu to, cik daudz un smagi skolotāji strādā, vienlaikus pie algas apmēra būtu nepieciešams publicēt arī nostrādātās slodzes.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl