Latvijas iedzīvotāji ceļu satiksmes dalībnieku kultūru vērtē negatīvi

Komentāri
Latvijas iedzīvotāji ceļu satiksmes dalībnieku kultūru vērtē negatīvi
FOTO: LETA

Pētījumu aģentūra GfK sadarbībā ar LNT raidījumu Top 10 centās noskaidrot, kā iedzīvotāji vērtē ceļu satiksmes dalībnieku (autovadītāju, gājēju, velobraucēju un motobraucēju) uzvedības kultūru uz ceļa?

Tam, ka visi uzvedas “loti labi”, piekrīt absolūti mazākā daļa respondentu – tikai 0,5%, savukārt nedaudz vairāk – vien 6% pievienojas apgalvojumam, ka satiksmes dalībnieki uz ceļa uzvedas “labi”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Toties aptaujas dalībnieku absolūtais vairākums, jo tā domā 51%, visu satiksmes dalībnieku uzvedības kultūrai liek tikai apmierinošu atzīmi.

Gandrīz trešdaļa aptaujāto – 32% uzskata, ka autovadītāji, gājēji, velosipēdisti un visa veida motobraucēji uz ceļiem demonstrē sliktu uzvedību, savukārt to kā “ļoti sliktu” vērtē gandrīz katrs desmitais jeb 8% aptaujāto.

Bet 2% aptaujas dalībnieku par šo jautājumu bija grūti izteikties, vai arī viņi nezina atbildi uz šo jautājumu.

7% aptaujas dalībnieku uzskata, ka lielos vilcienos viss ir gandrīz vai teicami, vairāk kā puse – ka “ir ok”, bet 40% – ka uz ceļiem redzamais atklāj bēdīgu ainu.

Un tas nozīmē, ka caurmērā mēs uz ceļiem demonstrējam tādas manieres, kas biežāk pārvēršas amorālā, nevis cieņpilnā rīcībā. Bet vai cieņpilna dzīve sanāks, strādājot par sporta skolotāju un trenējot jauniešus – par to sestajā vietā.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl