Latvijas iedzīvotāji 2017. gadā vēlētos lielāku atalgojumu un stabilitāti valstī

Komentāri

Jau rīt gadumija, un tas ir laiks, kad cilvēki mēdz ne vien izvērtēt padarīto un apņemties ko jaunu, bet arī izsaka dažādas vēlēšanās. Mūsu rīcībā ir jaunas aptaujas dati par to, ko iedzīvotāji visvairāk cer sagaidīt nākamajā gadā?

Visbiežāk aptaujātie Latvijas iedzīvotāji norādījuši, ka par visu vairāk jaunajā 2017. gadā viņi vēlētos augstāku atalgojumu (55%) un stabilitāti Latvijā (50%).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Samērā bieži iedzīvotāji norādījuši arī, ka nākamgad vēlētos lielāku drošības sajūtu, ņemot vērā notiekošo pasaulē (33%), tāpat diezgan daudzi vēlētos kādu ceļojumu uz ārvalstīm (24%), vai, piemēram, jaunu automašīnu, dzīvokli vai kādu tehnisku iekārtu (20%). Katrs piektais jaunajā gadā vēlētos jaunu valdību vai Saeimu (19%).

Tāpat nākamā gada vēlmju sarakstā iekļuvusi vēlēšanās pēc jaunas darbavietas (15%), pēc attiecību statusa maiņa personiskajā dzīvē (14%) un attiecību uzlabošanās savā ģimenē (13%).

Karstāko vēlmju saraksta lejasgalā – 13% – aptaujāto nākamgad cer uz ģimenes pieaugumu, bet 3% iedzīvotāju vēlas labu veselību sev un tuvajiem. 2% iedzīvotāju norādījuši kādu citu vēlmi jaunajā 2017. gadā, bet tikai 1% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl