Latvijas futbols demonstrē savas jaunās mājas – atjaunoto Daugavas stadionu

Pievienot komentāru
Latvijas futbols demonstrē savas jaunās mājas – atjaunoto Daugavas stadionu
Foto: LETA

Šodien, 24. maijā, tiek izrādīts jaunais stadions “Daugava”, kurā turpmāk spēles aizvadīs Latvijas futbola izlase. Kā arī iepazīstina ar jauno Latvijas futbola izlases galveno treneri Miksu Pātelainenu no Somijas. Tiks nosauks arī kandidātu saraksts Baltijas kausa izcīņai.

Latvijas izlase 2. jūnijā stadionā “Daugava” aizvadīs Baltijas kausa maču pret Igauniju, bet 5. jūnijā Viļņā gaidāma tikšanās ar mājinieci Lietuvu. Savukārt 9. jūnijā valstsvienība aizvadīs pārbaudes cīņu savā laukumā pret Azerbaidžānu. Daugavas stadions tagad atbilst visām mūsdienu kvalitātes un drošības prasībām.

Stadiona vietu skaits teju dubultots. Futbola mačus un citus pasākumus klātienē varēs vērot 10 400 cilvēki.

Ar 51 gadu veco Pātelainenu noslēgta vienošanās līdz gaidāmā UEFA Nāciju līgas turnīra beigām. Ja Latvijas izlase savā apakšgrupā iegūs pirmo vietu, līgums tiks automātiski pagarināts līdz 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra beigām.

Somu speciālists kā galvenais treneris strādājis ar Somijas nacionālo izlasi (2011.-2015.), bet klubu līmenī strādājis ar komandām Somijā, Skotijā un Taizemē. Spēlētāja karjeras laikā viņš pārstāvējis dažādus Somijas, Skotijas, Anglijas un Francijas klubus, bet savas valsts izlasē aizvadījis 70 spēles.

Savukārt 29. maijā Daugavas stadionā notiks Latvijā vērienīgākās starptautiskās vieglatlētikas sacensības “Rīgas kausi”, bet no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam Rīgu pieskandinās XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki.