”Latvijas Finieris” zemessargiem ziedo medicīnas somas

Pievienot komentāru

Uzņēmums ”Latvijas Finieris” zemessargiem uzdāvinājis vairākas specializētās medicīnas mugursomas. Valsts aizstāvjiem tas ir svarīgs ieguvums, jo daudziem no viņiem nācās iztikt ar teju vēsturisko medicīnisko aprīkojumu. Kopš zemessargi atklāti runā par trūcīgo valsts izsniegto inventāru vai pat tāda neesamību, šādas privātas iniciatīvas kļūst arvien populārākas.

Medicīnas aprīkojums zemessargiem bijis sāpīgs jautājums jau kopš dienesta izveides, un līdz pat pagājušajam gadam situācija bija visnotaļ bezcerīga. Pēc vairākām publikācijām, tostarp TV3

Ziņu sižetiem, ledus sakustējies – valsts sāk apgādāt zemessargus ar modernām, individuālajām medpaketēm, savukārt lielās medsomas, kas var noderēt vadam jeb 30–50 karavīru lielai grupai, paši zemessargi iegādājušies, gan vācot ziedojumus, gan sadarbojoties ar mecenātiem. Šodien četras medicīnas somas saņēma Zemessardzes 17. Pretgaisa aizsardzības bataljons.

Iniciatīva nāca no pašas Zemessardzes, protams. Ir iegādātas mugursomas, kas vairāk ir gan nevis milzīgs materiāls ieguldījums, bet mūsu attieksmes paušana pret šiem procesiem, kas notiek Latvijā.

Finiera darbinieku rindās esot daudz zemessargu. Viņi ir gandarīti par dāvinājumu un labprāt izstāsta, kas īsti ir paslēpts šajā somā. Tajā salikts ekipējums, kas paredzēts pirmās palīdzības sniegšanai, līdz ievainotie nogādāti slimnīcā.

Pie lūzumiem, grieztām, šautām brūcēm. Te ir asins apturēšanas līdzekļi, šinas, apdegumu ziedes, pretlīdzekļi pret plēstām brūcēm. Somas nodrošina vienību atrodoties lauka apstākļos. Šo somu var izmantot, arī palīdzot jebkuram valsts pilsonim, palīdzot pie jebkādas nelaimes, valstiskā līmenī.

Somai ir vairāki nodalījumi. Militārā industrija attīstījusies tik tālu, ka šķietami parastā mugursomā var salikt vairāk nekā 300 noderīgu lietu.

Zemessargi aktīvi piedalās bezvēsts pazudušo meklēšanā, ja nepieciešams – arī plūdu draudu likvidēšanā, lielu ugunsgrēku dzēšanā.

Lasi vēl