Latvijas eksperti ir vienīgie no NATO, kas uzaicināti uz “Zapad” mācībām Baltkrievijā

Komentāri
Latvijas eksperti ir vienīgie no NATO, kas uzaicināti uz “Zapad” mācībām Baltkrievijā
Foto: Jānis Zvērs

Aizsardzības ministrija šodien, 11. septembrī, informēja par NATO vingrinājumiem “Steadfast Pyramid 2017” un “Steadfast Pinnacle 2017”, kas norisināsies līdz 22. septembrim.

Šajās mācībās plāno piedalīties vairāk nekā 40 vecākie un augstākie virsnieki no NATO dalībvalstīm, kā arī partnervalstīm Somijas uz Zviedrijas. Mācību “Steadfast Pyramid” un “Steadfast Pinnacle” mērķis ir pilnveidot augstākā līmeņa virsnieku un komandieru spējas plānot un vadīt apvienotās operācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Preses konferencē piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks ģenerālis sers Džeimss Everards, kurš Latvijā vizītē ieradies, lai apmeklētu NATO vingrinājumus un tiktos ar aizsardzības nozares vadību.

NATO ģenerāļu mācības norisināsies vienlaikus ar Krievijas un Baltkrievijas militārajām mācībām ”Zapad”, kuras tiek rīkotas jau trešo reizi – tās norisinās ļoti plašās teritorijās tiešā NATO dalībvalstu robežu tuvumā. Satraukumu par tik vērienīgām militārām aktivitātēm jau tā saspīlētajā ģeopolitiskajā situācijā paudušas virkne Rietumvalstu līderu.

Džeimss Everards akcentēja, ka tiek cītīgi sekots līdzi mācībām “Zapad”, lai būtu gatavi jebkuram negaidītam pavērsienam. Krievija, acīmredzot, arī testē, cik var atļauties un izmēģina jaunu kaujas tehniku, bet NATO neredz tūlītējus militārus draudus.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis informēja, ka no Latvijas uz Baltkrieviju brauks divi eksperti, bet nav zināms, ko tur rādīs un kas vispār būs. Latvija esot vienīgā NATO valsts, kuru Baltkrievija oficiāli aicinājusi.

Savukārt Džeimss Everards ziņoja, ka NATO esot aicināts uz viesu dienu “Zapad” mācībās, bet tas būšot pilnīgi iestudēts pasākums.

“Zapad” mācību aktīvā fāze Baltkrievijā sāksies 14. septembrī, tomēr jau vairākas nedēļas norisinās dažādas mazāka apmēra militāras aktivitātes. Lai spriedzi mazinātu ar Baltkrieviju parakstīts līgums, kurā tā apņemas nodrošināt, ka mācības nenotiks tuvāk par 15 kilometriem no robežas. Tas gan nenozīmē, ka no incidentiem izdosies izvairīties.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl