Latvijas eksperti ir vienīgie no NATO, kas uzaicināti uz “Zapad” mācībām Baltkrievijā

Komentāri
Latvijas eksperti ir vienīgie no NATO, kas uzaicināti uz “Zapad” mācībām Baltkrievijā
Foto: Jānis Zvērs

Aizsardzības ministrija šodien, 11. septembrī, informēja par NATO vingrinājumiem “Steadfast Pyramid 2017” un “Steadfast Pinnacle 2017”, kas norisināsies līdz 22. septembrim.

Šajās mācībās plāno piedalīties vairāk nekā 40 vecākie un augstākie virsnieki no NATO dalībvalstīm, kā arī partnervalstīm Somijas uz Zviedrijas. Mācību “Steadfast Pyramid” un “Steadfast Pinnacle” mērķis ir pilnveidot augstākā līmeņa virsnieku un komandieru spējas plānot un vadīt apvienotās operācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Preses konferencē piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks ģenerālis sers Džeimss Everards, kurš Latvijā vizītē ieradies, lai apmeklētu NATO vingrinājumus un tiktos ar aizsardzības nozares vadību.

NATO ģenerāļu mācības norisināsies vienlaikus ar Krievijas un Baltkrievijas militārajām mācībām ”Zapad”, kuras tiek rīkotas jau trešo reizi – tās norisinās ļoti plašās teritorijās tiešā NATO dalībvalstu robežu tuvumā. Satraukumu par tik vērienīgām militārām aktivitātēm jau tā saspīlētajā ģeopolitiskajā situācijā paudušas virkne Rietumvalstu līderu.

Džeimss Everards akcentēja, ka tiek cītīgi sekots līdzi mācībām “Zapad”, lai būtu gatavi jebkuram negaidītam pavērsienam. Krievija, acīmredzot, arī testē, cik var atļauties un izmēģina jaunu kaujas tehniku, bet NATO neredz tūlītējus militārus draudus.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis informēja, ka no Latvijas uz Baltkrieviju brauks divi eksperti, bet nav zināms, ko tur rādīs un kas vispār būs. Latvija esot vienīgā NATO valsts, kuru Baltkrievija oficiāli aicinājusi.

Savukārt Džeimss Everards ziņoja, ka NATO esot aicināts uz viesu dienu “Zapad” mācībās, bet tas būšot pilnīgi iestudēts pasākums.

“Zapad” mācību aktīvā fāze Baltkrievijā sāksies 14. septembrī, tomēr jau vairākas nedēļas norisinās dažādas mazāka apmēra militāras aktivitātes. Lai spriedzi mazinātu ar Baltkrieviju parakstīts līgums, kurā tā apņemas nodrošināt, ka mācības nenotiks tuvāk par 15 kilometriem no robežas. Tas gan nenozīmē, ka no incidentiem izdosies izvairīties.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl