Latvijas Dzelzceļš, iespējams, ierauts plaša mēroga kontrabandā Polijā. Lietuvā aizturēts LDZ loģistika vadītājs Lūsis

7 komentāri
Latvijas Dzelzceļš, iespējams, ierauts plaša mēroga kontrabandā Polijā. Lietuvā aizturēts LDZ loģistika vadītājs Lūsis
FOTO: LETA

Lietuvas tiesībsargājošās iestādes aizturējušas ”Latvijas dzelzceļa” meitas kompānijas “LDZ loģistika” vadītāju Verneru Lūsi, kurš, iespējams, iesaistīts vērienīgā kontrabandas shēmā Polijā.

To, ka Lūsis aizturēts Lietuvā, “TV3 ziņām” šodien apstiprināja Lietuvas Ģenerālprokuratūras pārstāve Elēna Martinoniene.

Pēc viņas teiktā, Lūsis aizturēts, balstoties uz Eiropas aresta orderi, ko izdevusi Polija. Šobrīd Lūsis neesot arestēts, taču viņam piemēroti citi drošības līdzekļi, kas liek uzturēties Lietuvā līdz tālākam tiesas lēmumam.

Pēc neoficiālām ziņām Lūsis saistīts ar vērienīgu naftas kontrabandu, kas izvērsta Polijā. Pēc bijušā KNAB augsta ranga darbinieka, tagad Jaunās Konservatīvās partijas politiķa Jura Juraša sniegtās informācijas Facebook, runa ir par diviem miljardiem eiro, kas izkrāpti no Polijas budžeta.

“TV3 ziņām” neoficiāli zināms, ka Polijas varas iestādes Lūsi bija izsludinājušas starptautiskā meklēšanā. Latvijas ģenerālprokuratūra pagaidām “TV3 ziņām” nav apstiprinājusi informāciju, ka saņemts tiesiskās palīdzības lūgums no Polijas.

Arī LDZ vadība un Satiksmes ministrs pagaidām situāciju nav komentējis. Latvijas Dzelzceļš vakar izplatīja informāciju, ka Lūsis atkāpies no amata privātu iemeslu dēļ.

Turpinājums sekos!