10 komentāri

Finišam straujā tempā tuvojas pusgadu ilgušais Latvijas Dzelzceļa modernizācijas projekts. Vilciena pasažieri, iespējams, jau pamanījuši pārmaiņas, kas skārušas pavisam 16 stacijas Pierīgā un Jūrmalā. Diemžēl par vienu no tām pārsteigums drīzāk nosaucams par… nepatīkamu.

Renovētā Vaivaru dzelzceļa stacija izskatās nenoliedzami modernāka, bet vai skaistāka? Kāds teiks – tas ir gaumes jautājums, bet kā ar kultūrvēsturisko mantojumu?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sociālajos tīklos ieraksts ar bildi “pirms” un “pēc” izpelnījies milzu ažiotāžu. 1928. gadā celtās koka ēkas vietā nu slejas divi metāla konteineri ar oranžu pārsegu. Par gaumi gan nestrīdas, un starp aptaujātajiem garāmgājējiem atrodam vienu, kuram jaunais risinājums patīk labāk.

Vaivaru stacija nekur nepazudīs! To uzsver projekta autors – Latvijas Dzelzceļš, kuram modernizāciju izdevās īstenot par nenotikušā vilcienu iepirkuma naudu. Apgūti 17,5 miljoni eiro – 16 stacijās pacelts perons, ierīkotas drošas pārejas, elektroniskie tablo un videonovērošana.

Vaivari bija vienīgie, kur pēc perona pacelšanas ēkai vairs nebija vietas, tāpēc tā izjaukta, lai tiktu pārvietota 200 metrus tālāk. Pļaviņā, kur Dzelzceļš gaidīs īrnieku – tūrisma biroju, kafejnīcu vai veikalu.

Zaļo gaismu pēc ilgiem strīdiem šim projektam deva Pieminekļu aizsardzības inspekcija. Tai svarīgāk likās nebremzēt pilsētas ekonomisko attīstību, vienlaikus saņemot garantiju, ka vēsturiskā ēka, lai arī citā veidolā, turpinās dzīvi. Par to, kas nācis vietā, kultūras mantojuma uzraugiem maza rūpe.

Uz jautājumu, vai uzvarējis lētākais projekts, Dzelzceļš atbild noliedzoši. Izvēle kritusi par labu funkcionalitātei – ēkā būs tualetes, kuru iepriekš nebija. Dome gan met akmeni Pieminekļu inspekcijas virzienā – pilsētas viedokli šoreiz neviens neesot prasījis. Vaivaru staciju ekspluatācijā nodos tuvākās pusotras nedēļas laikā.

Foto

 

Video

TOP komentāri

 • Estipois
  +5 +5 0

  Estipois

  Kāda tur funkcionalitāte, ja starp konteineriem nevar redzēt tuvojošos vilcienu! Vienkārši vāks!!!!
 • Ita
  +4 +4 0

  Ita

  Vienā vārdā FUI! Arhitektu studijā! Vēlamies uzzināt šī izcilnieka personību.Viņa darbiem būs ļoti labs noriets.
 • Inga

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl