Latvijas dabas procesi – zem smalkākas lupas!

Komentāri

Latvijas dabas procesi – zem smalkākas lupas! Tā īsumā varētu raksturot nākamajos gados plānoto Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju piešprici 16,5 miljonu eiro apmērā vairākiem simtiem novērošanas staciju visā Latvijā.

Latvijas vides monitoringu kopumā veic desmitiem dažādu institūciju. Lielai daļai no tām novērošanas stacijas un ierīces ir novecojušas un nespēj iegūt tik kvalitatīvus, smalkus un precīzus datus, kā pieprasa ES normas. Šajā pavasarī Latvija plāno piedalīties Eiropas Centrālās finanšu un līgumu aģentūras konkursā par staciju modernizāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vides aizsardzības fonds kopā ar 8 partnerorganizācijām kopumā pretendēs uz aptuveni 7 miljoniem eiro. Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētnieki savā jomā šādu palīdzību vērtē kā spēcīgu atspērienu, jo būtiski modernizēs divas jau esošas monitoringa vietas un izveidos vēl divas pilnīgi jaunas.

Tikmēr Latvijas Hidroekoloģijas institūtam padomā vairākas iekārtas, ar kuru palīdzību varēs mērīt, cik ātri un intensīvi jūrā vairojas zilaļģes, kā arī pētīt skābekļa mērījumus pie grunts. Taču viens no svarīgākajiem pirkumiem būtu stacionāras monitoringa bojas, ar kādām jau šobrīd lepojas igauņi.

Savukārt otrs lielais projekta iesniedzējs ir Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, kas plāno uzlabot vairāk nekā 180 stacijas, kas veic gan atmosfēras gaisa kvalitātes, gan meteoroloģiskos novērojumus, kā arī pilnveidot ūdeņu kontroles sistēmu.

Skaidrība par pieejamo finansējumu varētu būt šovasar. Savukārt pirmos modernizācijas darbus un jaunās iekārtas varētu sākt uzstādīt šogad otrajā pusē vai nākamgad.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl