Komentāri

Uz vienu no pēdējo gadu vērienīgākajām lauksaimnieku protesta akcijām šodien Briselē gatavojas Eiropas lauksaimnieki. Tostarp būs arī Latvijas zemnieki. Protests saistīts ar kritisko situāciju piensaimniecībā un cūkkopībā.

Latvijas Cūku audzētāju asociācijas direktore Dzintra Lejniece norāda, ka protesta galvenais mērķis ir panākt, lai tiktu pieņemti lēmumi šā brīža krīzes situācijā, jo Eiropas zemnieki šobrīd maksā par Eiropas Savienības krīzes pozīciju Ukrainā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs prasām šīs sekas sadalīt solidāri, lai tikai zemnieki nebūtu tie, kas maksā šādu cenu par Eiropas lēmumiem. Tie ir risinājumi nākotnei, lai nebūtu šādu dramatisku cenu krituma un zemnieki nebūtu spiesti likvidēt savus ganāmpulkus, kā arī beigt biznesu,” viņa saka.

Latvijas cūkkopji, tāpat kā piensaimnieki, nonākuši ļoti skarbā situācijā – viņus ietekmē ne tikai embargo sekas, bet arī mājlopu slimības.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl