Latvijas Bankai ir atmaksāts 297,2 miljonu eiro aizdevums, kas tika izsniegts “ABLV Bank”

0 Komentāru
Latvijas Bankai ir atmaksāts 297,2 miljonu eiro aizdevums, kas tika izsniegts “ABLV Bank”
FOTO: LETA

“ABLV Bank” šodien atmaksājusi Latvijas Bankas aizdevumu 297,2 miljonu eiro apmērā, kas tika izsniegts pirms nedēļas papildu likviditātes nodrošināšanai.

“ABLV Bank” veikusi arī visu procentu maksājumus.

Tāpat banka uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas kontu Latvijas Bankā pārskaitījusi 480 miljonus eiro garantēto atlīdzību izmaksai, kas sāksies jau šo sestdien. Ar izmaksu kārtību visi klienti var iepazīties bankas mājaslapā vai internetbankā.

Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns aģentūrai LETA apstiprināja, ka banka ir atguvusi “ABLV Bank” pagājušajā nedēļā izsniegtos ārkārtas likviditātes aizdevumus 297,2 miljonu eiro kopapjomā. Aizdevuma līgumi izbeigti pirms termiņa pēc Latvijas Bankas iniciatīvas, ņemot vērā “ABLV Bank” pašlikvidācijas procesa ierosināšanu, kā rezultātā ir zudusi ārkārtas likviditātes aizdevuma sākotnējā jēga.

Tāpat Latvijas Banka par aizdevuma izmantošanas laiku ir saņēmusi procentu maksājumus, papildinot savus ienākumus. Savukārt visi “ABLV Bank” ieķīlātie vērtspapīri tiks atdoti šai bankai, skaidroja Silakalns.

“Ceram, ka veiksmīgie aizdevumu darījumi vairos sabiedrības uzticību Latvijas Bankas darbam un spējai atbildīgi rīkoties ar valsts līdzekļiem,” pauda Latvijas Bankas pārstāvis.

0 Komentāru