Latvijas ārstu biedrības vadītāja: Saeimas deputāti nav “zevi” un mēs neesam vērši

2 komentāri
Latvijas ārstu biedrības vadītāja: Saeimas deputāti nav “zevi” un mēs neesam vērši
KASPARS KRAFTS, F64

“Pēdējās divās nedēļas, komunicējot ar politiķiem un arī cilvēkiem, kas ir atbildīgi par to, kā darbojas valsts mūsu zemē, ir tāda sajūta, ka ir “zevi” un ir vērši,” tā LNT rīta raidījumā “900 sekundes” mediķu algu paaugstināšanas problēmas komentēja Latvijas ārstu biedrības vadītāja Ilze Aizsilniece.

“Pat viens no Saeimas deputātiem pagājušajā nedēļā mūs nosauca par aitu baru, bet, es domāju, ka tā nav, nu, nav. Virs Saeimas nav uzrakstīts – mēs esam “zevi”, viņi – vērši. Un, es domāju, ka tas svarīgākais, kas ir jāmaina, ir jāmaina šī te attieksme pret Latvijas iedzīvotājiem,” turpināja Aizsilniece.

Viņa norādīja, ka otrdien paredzēta tikšanās ar kolēģiem, kurā tiks lemts par turpmāko darbību. Iepriekš jau izskanēja, ja mediķu priekšlikumi tiks ignorēti, tad notiks plašs medicīnas darbinieku streiks.

Jau vēstīts, ka Saeima 14. novembrī galīgajā lasījumā pieņēma 2020. gada valsts budžetu, medicīnas darbinieku atalgojuma celšanai papildus piešķirot aptuveni 60 miljonus eiro. Saskaņā ar pērn Saeimā pieņemto lēmumu, mediķu algu celšanai nākamajā gadā būtu bijis jāparedz 120 miljonus eiro, kas nozarē strādājošo algas ļautu pacelt par vidēji 20%. Taču, koalīcijai atzīstot, ka šāda likuma pieņemšana esot bijusi kļūda, jo netika paredzēti finanšu resursi, mediķu algām izdevies rast vien aptuveni pusi nepieciešamās naudas.

Saruna ar Ilzi Aizsilnieci