Latvijas armijai piegādātas visas no Austrijas iegādātās pašgājējhaubiču sistēmas

3 komentāri
Latvijas armijai piegādātas visas no Austrijas iegādātās pašgājējhaubiču sistēmas
LATVIJAS ARMIJA

Pusotra gada laikā kopš līguma parakstīšanas Nacionālie bruņotie spēki ir saņēmuši visas no Austrijas iegādātās pašgājējhaubiču sistēmas, apstiprina Aizsardzības ministrija.

“Esmu gandarīts, ka tik īsā laika posmā esam saņēmuši visas no Austrijas iegādātās haubices, kas ir vēsturisks ieguldījums Latvijas armijas netiešās uguns atbalsta spēju stiprināšanā. Militāro mācību ”Namejs 2018” laikā, kad pirmo reizi tika šauts ar šīm haubicēm, pārliecinājos, ka mūsu karavīru sagatavotība ir visaugstākajā līmenī,” uzsvēra aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

No Austrijas kopumā iegādātas 47 kaujas tehnikas vienības. Vienas vienības izmaksas, atkarībā no tās modifikācijas (haubice, uguns vadības vai apmācību platforma), ir no 60 000 līdz 140 000 eiro. Haubices, ko iegādājusies Latvija, no 2003. gada līdz 2007. gadam tika modernizētas un pēc tam iekonservētas.

Pašgājējartilērijas sistēmas “M109A5Oe” A tipa haubice, kas ir agrāko A2 un A3 tipa haubiču modernizētā versija ar 39 kalibra M185 stobru, šobrīd ir arī Austrijas bruņoto spēku arsenālā. Tās šāviena attālums ir 22 kilometri ar standarta munīciju, savukārt ar uzlabotas darbības munīciju šāviena distances attālums ir 30 kilometri. Haubice spēj atklāt uguni minūtes laikā no uzdevuma saņemšanas, kā arī pēc uguns uzdevuma veikšanas 30 sekunžu laikā atstāt uguns pozīciju.

Jāatzīmē, ka 2017. gada aprīlī tika parakstīts divpusējs līgums starp Aizsardzības ministriju un Austrijas Aizsardzības un sporta ministriju par “M109A5Oe” tipa pašgājējhaubiču sistēmu iegādi, tai skaitā uguns vadības un apmācības platformu iegādi.

Pašgājējhaubiču sistēmu iegāde esot nozīmīgs NBS artilērijas papildinājums, kas ļauj uzlabot valsts aizsardzības spējas, norāda ministrija.

Pirmās no Austrijas iegādātās pašgājējhaubiču sistēmas NBS saņēma pagājušā gada 1. oktobrī.