Latvijas aptiekas saskārušās ar zāļu piegādes problēmām

2 komentāri
Latvijas aptiekas saskārušās ar zāļu piegādes problēmām
DĀVIS ŪLANDS, F64

Jau ilgāku laiku farmācijas nozarē novērojama situācija, ka aptiekās aptrūkstas kādas zāles. Vairumā gadījumu gan pārrāvums ir īslaicīgs un trūkstošo izdodas aizvietot ar citiem medikamentiem.

Par šādu situāciju arī šobrīd ziņo gan Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācija, gan Aptieku biedrība. Deficīts pārmaiņus skar visu spektru no bērnu antibiotikām līdz pat parastiem pretsaaukstēšanās medikamentiem, un tā ir problēma, kas nav raksturīga Latvijai vien, jo problēmas ir ražotāju un piegāžu galā.

“Hroniskajiem pacientiem laikus parūpēties par receptēm un iegādēm. Jo visi aizņemti, gan ģimenes ārsti, gan aptiekas. Pārliecināties, ka nekad nepaliekat bez zālēm, lai zāles mājās,” norāda Aptieku biedrības vadītāja Agnese Ritene.

“Ja pacienti pēkšņi visi nolemj iegādāties zāles trīs mēnešiem, acu mirklī zāļu krājums var izbeigties. Lieltirgotavas atvedīs tuvākajā laikā, bet kādam būs jāpagaida,” pauž Zāļu valsts aģentūras Zāļu izplatīšanas informācijas nodaļas vadītājs Sergejs Akuličs.

Aicinājumu parūpēties par zālēm, īpaši tagad, kad mediķu spēja palīdzēt ir ierobežota, izplatījis arī Neatliekamās palīdzības dienests. Tomēr atbildīgā Zāļu valsts aģentūra aicina ar uzkrājumiem nepārspīlēt, citādi gan iestāšoties zāļu deficīts.

2 komentāri