Latvijas animatoru darbs apbalvots ar ”Emmy” balvu

0 Komentāru
Latvijas animatoru darbs apbalvots ar ”Emmy” balvu

Atzinību guvušā darba idejas autori ir norvēģi, savukārt Latvijā – studijā “Tritone” – tapa izglītojošo īsfilmiņu tēli, kas arī tika zīmēti Latvijā.

Animatori Latvijā ilgu laiku pildīja vien servisa darbus, bija tikai kā rokas, kas iedzīvina svešas idejas. Taču tagad tas mainījies.

Apbalvotā filmiņa iedrošina bērnus, kas ir saskārušies vai varētu saskarties ar seksuālo izmantošanu, par to runāt. Studijas “Tritone” projektu vadītāja Karīna Andrejeva stāsta par to, kāda loma bija animācijas filmām, kas tika radītas Latvijā. Māksliniekiem bija jārada tēli, kas draudzīgā veidā izglīto bērnus. “Tēma ir ļoti smaga, ļoti sensitīva, un svarīgi, lai bērns saprastu, bet – lai nenobītos no tēmas.”

Kampaņas autori Norvēģijā uzreiz pēc balvas saņemšanas paziņoja, ka veiksmes pamatā lielā mērā ir Latvijas animatoru darbs.

Studijas “Tritone” producents Raitis Ābele norāda, ka māksliniekiem ir svarīgi radīt, nevis tikai izpildīt pasūtījumu. Tas ir dzinulis, kas ved uz panākumiem, tagad top jauna – jau pilnmetrāžas animācijas filma – ”My favorite war”, arī sadarbībā ar norvēģiem. “Tas ir pirmais pilnmetrāžas darbs, kur animatori tiešām varēja zīmēt divu gadu garumā un saliedēt komandu, sastrādāties.”

“Tritone” studija ir salīdzinoši jauna, tāpēc vēl pirms dažiem gadiem pamatā šeit tika pildīti pasūtījuma darbi, taču tagad tā jau ir pagātne.

Studijas “Rija” vadītājs Vilnis Kalnaellis norāda, ka viņi jau krietni sen rada tikai savas filmas. Arī tagad top animācijas filma ”Ābolu rauša šūpuļdziesma”, kur galvenajā lomā ir kāda jubilāre, pingvīnu meitenīte. Mākslinieki, tēlu radītāji, mūzikas autors – visi ir Latvijā, taču šajā gadījumā animatori, kas zīmē daudzos tūkstošus zīmējumu, atrodas Luksemburgā, šī filma ir kopražojums.

Kalnaellis norāda, ka viņi cenšas iet zelta vidusceļu, radīt darbus tā, lai tie patīk gan māksliniekiem, gan arī skatītājiem. Viņš arī piebilst, ka viņš studijas “Rija” apbalvojumus jau sen pārstājis skaitīt.

Tomēr atzinībai ir nozīme, to piebilst Ābele. “Mums ir mākslinieki, talanti, un tas ceļš jāiekaro, lai nebūtu tikai servisa piedāvājumi.”

“Emmy Kids Awards” balvas tiek pasniegtas salīdzinoši nesen, pirmā ceremonija notika 2013. gadā.

0 Komentāru