Latvijas amatpersonas saņēmušas vakcīnu pret Covid-19

20 komentāri
Latvijas amatpersonas saņēmušas vakcīnu pret Covid-19
RŪDOLFS KRIEVIŅŠ/TV3 ZIŅAS

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā sākusies valsts augstāko amatpersonu un eksprezidentu vakcinācija pret Covid-19, novēroja Skaties.lv.

Vakcīnu pret Covid-19 saņēma Valsts prezidents Egils Levits, Ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš, bijušie Valsts prezidenti – Guntis Ulmanis, Vaira Vīķe-Freiberga, Andris Bērziņš, Valdis Zatlers, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla, Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols.

Bijušais Valsts prezidents Raimonds Vējonis vakcināciju veiks 12. februārī, savukārt Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) veselības stāvokļa dēļ vakcināciju veiks nākamnedēļ.

Valsts prezidents Egils Levits pēc vakcinēšanās apliecināja, ka ir vakcinēts ar “AstraZeneca” vakcīnu un aicināja visus Latvijas cilvēkus ticēt zinātnei, Pasaules Veselības organizācijas un Zāļu Valsts aģentūras ekspertiem par vakcīnas drošumu.

Valsts prezidents Egils Levits

“Es domāju, ka mēs varam paļauties uz viņiem. Tā ir droša un efektīva vakcīna, ar savu piemēru gribēju iedrošināt samērā lielo sabiedrības daļu, kas šaubās vakcinēties vai ne. Aicinātu visus vakcinēties, lai pēc iespējas ātrāk atgrieztos normālā dzīves ritmā.”

Kariņš aicināja ikvienu pieteikties uz vakcinēšanos, lai, kad rinda pienāk, varētu potēties. Vakcinēšanās palīdzēs pasargāt ne tikai sevi, bet sabiedrību kopumā. Lai sasniegtu pūļa imunitāti nepieciešams, lai lielākā daļa sabiedrības vakcinējas.

Tiem, kuri saka, ka šis nav pareizais brīdis valsts amatpersonām vakcinēties, Kariņš teica, ka bijušas dažādas sabiedrības aptaujas par šo jautājumu un valdība lēma, ka zināmas funkcijas valstī jānodrošina un ar  savu personisko pieredzi valsts amatpersonas arī vēlas apliecināt, ka nav ko bažīties par vakcīnas drošumu. “Nesāpēja, nekas nenotika, es aicinu visus pierakstīties un to darīt,” teica premjers.

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga norādīja, ka pēc vakcinēšanās jūtas labi. “Potēšanās ir atbildība pret ģimeni un sabiedrību, lai varam atgriezties normālā dzīvē. Mēnešiem neesmu varējusi tikties ar visiem mazbērniem, samīļot mazmeitas un paauklēt mazdēlu, jo dēla ģimene dzīvo atsevišķi.”

Arī bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis pēc potes saņemšanas teica, ka vakcinēšnās ir vienīgais, ko var darīt esošajā pandēmijas situācijā, jo visi pārējie resursi izsmelti. Viņš visiem novēlēja veselību un aicināja izmantot iespēju vakcinēties.

Arī eksprezidents Valdis Zatlers teica, ka vakcinējušies ir pietiekami daudz cilvēku, kas parāda, ka to lietot ir droši un efektīvi. Šis esot tikai sākums, un ar laiku vakcinēsies arvien vairāk cilvēku, prognozēja Zatlers.

Veselības ministrijā (VM) atgādināja, ka vakcinēšanās augstākajām valsts amatpersonām tiks uzsākta vienlaicīgi ar vakcinācijas procesa uzsākšanu sociālās aprūpes centros, izmantojot “AstraZeneca” ražotāja vakcīnu.

20 komentāri