Komentāri
Latvijas aizsardzības budžets ir viens no straujāk augošajiem pasaulē, pauž Aizsardzības ministrija
FOTO: LETA

Aizsardzības ministrija informē, ka Saeimas apstiprinātais Latvijas aizsardzības budžets ir viens no straujāk augošajiem pasaulē. Kā liecina arī 2016. gada oktobrī publicētā ”IHS Markit” analīze, Latvijai un Lietuvai kopš 2014. gada ir divi visstraujāk augošie aizsardzības budžeti, un šāds pieauguma temps saglabāsies līdz 2018. gadam.

Salīdzinājumā ar 2015. gadu, šogad aizsardzības budžets bija pieaudzis 40%, savukārt 2017. gadā, salīdzinot ar šo gadu, aizsardzības budžets pieaugs par 22%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aizsardzības ministrijas sagatavotā infografika sniedz izvērstu ieskatu par 2017. gada aizsardzības budžeta izlietojumu, skaidrojot aizsardzības nozares būtiskākās prioritātes, spēju attīstības projektus un nepieciešamo finanšu apjomu to īstenošanai. Tāpat infografika sniedz skatījumu par kopējo aizsardzības nozares budžeta dinamiku un tā perspektīvu, lai līdz 2018. gadam sasniegtu 2% IKP.

Infografika parāda finansējuma sadalījumu lielākajiem spēju attīstības projektiem un izdevumu pozīcijām.

  • 2017. gada aizsardzības budžets ir 449,57 miljoni eiro, kas ir 1,7% no IKP.
  • 2017. gadā kopumā no nodokļos samaksāta 1 EUR aizsardzībai tiek atvēlēti 4,9 centi.
  • 2017. gada budžets tiek sadalīts kategorijās: 33% investīcijas, 28% uzturēšana, 39% personāls.

Spēju attīstības projekti, kam 2017. gadā tiks piešķirts lielākais finansējums, būs infrastruktūras attīstība, izlūkošanas, gaisa telpas novērošanas un pretgaisa aizsardzības spējas, kā arī individuālais ekipējums. Turpināsies arī Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācijas projekts.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl