Komentāri
Latvijas aizsardzības budžets ir viens no straujāk augošajiem pasaulē, pauž Aizsardzības ministrija
FOTO: LETA

Aizsardzības ministrija informē, ka Saeimas apstiprinātais Latvijas aizsardzības budžets ir viens no straujāk augošajiem pasaulē. Kā liecina arī 2016. gada oktobrī publicētā ”IHS Markit” analīze, Latvijai un Lietuvai kopš 2014. gada ir divi visstraujāk augošie aizsardzības budžeti, un šāds pieauguma temps saglabāsies līdz 2018. gadam.

Salīdzinājumā ar 2015. gadu, šogad aizsardzības budžets bija pieaudzis 40%, savukārt 2017. gadā, salīdzinot ar šo gadu, aizsardzības budžets pieaugs par 22%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aizsardzības ministrijas sagatavotā infografika sniedz izvērstu ieskatu par 2017. gada aizsardzības budžeta izlietojumu, skaidrojot aizsardzības nozares būtiskākās prioritātes, spēju attīstības projektus un nepieciešamo finanšu apjomu to īstenošanai. Tāpat infografika sniedz skatījumu par kopējo aizsardzības nozares budžeta dinamiku un tā perspektīvu, lai līdz 2018. gadam sasniegtu 2% IKP.

Infografika parāda finansējuma sadalījumu lielākajiem spēju attīstības projektiem un izdevumu pozīcijām.

  • 2017. gada aizsardzības budžets ir 449,57 miljoni eiro, kas ir 1,7% no IKP.
  • 2017. gadā kopumā no nodokļos samaksāta 1 EUR aizsardzībai tiek atvēlēti 4,9 centi.
  • 2017. gada budžets tiek sadalīts kategorijās: 33% investīcijas, 28% uzturēšana, 39% personāls.

Spēju attīstības projekti, kam 2017. gadā tiks piešķirts lielākais finansējums, būs infrastruktūras attīstība, izlūkošanas, gaisa telpas novērošanas un pretgaisa aizsardzības spējas, kā arī individuālais ekipējums. Turpināsies arī Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācijas projekts.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl