Latvijas 100. dzimšanas dienas svinības – pasākumu ceļvedis

0 Komentāru
Latvijas 100. dzimšanas dienas svinības – pasākumu ceļvedis
ANNIJA MEIKŠĀNE, F64

Latvijas 100. dzimšanas diena ar plašu pasākumu programmu tiks svinēta visā valstī. Centrālie svētku notikumi plānoti Rīgā – visas dienas garumā būs koncerti un izstādes, militārā parāde, prezidenta uzruna pie Brīvības pieminekļa un uguņošana krastmalā.

Latvijas simtās dzimšanas dienas svinības sākas līdz ar saullēktu. Tostarp pie Brīvības pieminekļa un Dzegužkalnā notiks Latvijas rīta ieskandināšana.

Agri rīts sāksies arī studentu korporācijām, kas dosies tradicionālajā gājienā uz Brāļu kapiem. Plkst. 9.00 no rīta Doma baznīcā plānots Ekumeniskais Dievkalpojums. Plkst. 11.00 Nacionālajā teātrī pulcēsies īpaši izraudzīti viesi – tur notiks Saeimas svinīgā sēde, pēc kuras sekos ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa. Vakarā pie Brīvības pieminekļa būs koncerts, kas veidots kā multimediāls stāsts par brīvību.

“Ap visu Brīvības pieminekli būs šis uzvedums – gan dziedās, gan skaitīs dzeju, gan runās, kas noslēgsies ar prezidenta uzrunu, mēs aicinām visus deviņos dziedāt himnu 11. novembra krastmalā un sagaidīt gaismas uzvedumu, tāpat cilvēki varēs pirms un pēc gaismas uzveduma uzturēties krastmalā, kur būs latviešu mūzika,” stāsta Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta.

Grandiozs multimediāls uzvedums rītvakar notiks arī “Arēnā Rīga”. Deju lielizrādē “Abas malas” savīsies mūzika, deja un mūsdienu tehnoloģijas un tiks izstāstīts Latvijas stāsts. Koncerti rīt visas dienas garumā plānoti arī Kongresu namā, Rīgas latviešu biedrības namā, VEF kultūras pilī, Latvijas universitātē un daudzās citās vietās Rīgā. Svētku noskaņu pilsētā papildinās festivāla “Staro Rīga” valsts simtgadei veltītie objekti.

“Arī tāpat cilvēki ir aicināto doties uz Latvijas vēstures muzeju, gan Latvijas nacionālais mākslas muzejs būs atvērts, gan bibliotēka būs atvērta, gan ir Latvijas filmu programma, gan dažādas citas lietas pilsētā. Mēs aicinām arī naktī palikt pilsētā un apmeklēt kādu no nakts mūzikas koncertiem Rīgā koncertzālēs un dievnamos,” norāda Pavļuta.

Valsts simtgadei par godu Krastmalā tiek solīts vērienīgs salūts, arī Militārā parāde būs iespaidīga. Rīt pie Vanšu tilta būs iespējams apskatīt NATO kuģus un armijas sauszemes tehniku.

0 Komentāru