Latvijai var draudēt Eiropas Komisijas soda sankcijas

Komentāri

Saeimai vēl nav izdevies pieņemt labojumus Patvēruma likumā, kas atbilstoši Eiropas direktīvām precīzāk reglamentētu ieceļotāju reģistrēšanu un nelegālo robežšķērsotāju aizturēšanas procedūru. Saeimas deputāti vainu par kavēšanos noveļ uz Iekšlietu ministriju (IeM).

Labojumus Patvēruma likumā Saeima pieņēmusi divos lasījumos un pirms izskatīšanas trešajā lasījumā par daudziem punktiem vēl  notiek asas diskusijas parlamenta cilvēktiesību komisijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eiropas Savienības (ES) direktīvu iestrādāšana Latvijas likumdošanā ir ieilgusi. Komisijas priekšsēdētāja gan cer, ka Latvijai izdosies izvairīties no soda sankcijām.

Laizāne uzskata, ka vaina par kavēšanos jāuzņemas Iekšlietu ministrijai, kas ir atbildīga par likumprojekta izstrādāšanu.

Jaunais patvēruma likumam atbilstoši Eiropas direktīvām precīzāk jāreglamentē procedūrā kā reģistrēt patvēruma meklētāju, kas izskata iesniegumus, kā tiek rakstīts protokols, kādas ir pārsūdzības iespējas, kāda ir nelegālo ieceļotāju aizturēšanas procedūra.

Patlaban ieplānots, ka Patvēruma meklētāju likumu trešajā – galīgajā – lasījumā Saeima pieņems novembra vidū.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl