Komentāri

Lai gan Latvija nav Orkānu zeme, kā valstis kas atrodas tuvāk Atlantijas okeānam, taču vērtas spēcīgi plosa arī mūsu teritoriju.

”Pašas stiprākās vētras mūsu reģionā joprojām ir no sešdesmitajiem gadiem.1967. un 1969. gads,” stāsta Latvijas Vides Ģeoloģijas un Meteoroloģijas centra pārstāve Laura Krūmiņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sešdesmito gadu vētrās, vēja ātrums bijis pat 48 metri sekundē – Liepājā un 45 – Daugavpilī.

Tieši pirms 10 gadiem, 2005. gada 8. janvārī bijusi trešā spēcīgākā vētra pēdējos 50 gados, kopš tiek veikti mērījumi.

Vētra plosījusies ar 40 metriem sekundē, spēcīgais vējš ar saknēm izrāva kokus, mājām norāva jumtus un sabojāja ne vienu vien īpašumu.

Viena no vētras izraisītajām nelaimēm ir ūdens līmeņa celšanās. Ja tas ir vairāk par diviem metriem plūdi ir neizbēgami. Tādi bijuši Rīgā arī pēc 2005. gada orkāna.

”Bīstami tas ir Baltijas jūras piekrastē, gan Ventspilī, gan Liepājā, gan arī Rīgas līča dienvidos,” stāsta LVĢMC pārstāve.

Latvijā, Rudens un Ziemas vētras ir paredzamas.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Laika ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl