Komentāri
Latvijai tuvojas spēcīga vētra; aicina cilvēkiem būt uzmanīgiem
FOTO: LETA

Meteorologu prognozes liecina, ka šovakar Latvijā gaidāms spēcīgs vējš, kas nedēļas nogalē sasniegs vētras spēku. Uzņēmums AS Sadales tīkls ir gatavs strādāt pastiprinātā režīmā un aicina būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīnijas vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību.

Uzņēmuma personāls seko līdzi situācijai elektroapgādē, nodrošinot gatavību novērst iespējamos bojājumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm, šodien un nedēļas nogalē valsts lielākajā daļā gaidāma vēja pastiprināšanās ar spēcīgām vēja brāzmām līdz 15-18 metri sekundē, bet jūras piekrastē – Liepājas un Pāvilostas pusē – līdz 20-23.

AS Sadales tīkls visā Latvijā strādās pastiprinātā režīmā, nepieciešamības gadījumā piesaistot papildu operatīvo personālu un nodrošinot gatavību novērst iespējamos bojājumus zemsprieguma elektrolīnijās.

AS Sadales tīkls brīdina iedzīvotājus, ka spēcīgā vēja laikā var lūzt koki un zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju dzīvību.

Nedrīkst tuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai koku zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību. Ikvienam ir jāatceras par savu un līdzcilvēku drošību, jārīkojas atbildīgi, ievērojot vienkāršas drošības prasības elektroietaišu tuvumā.

Iedzīvotājiem konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā – uz elektrolīnijas nogāzies koks, vai pārrauti elektrolīnijas vadi, lūgums rīkoties atbildīgi un nekavējoties ziņot, zvanot uz AS Sadales tīkls klientu servisa bojājumu pieteikšanas tālruni: 80200404 vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam: 112!

Laika ziņas

Lasi vēl