Komentāri
Latvijai nav jāsatraucas par radiācijas līmeņa paaugstināšanos pēc ugunsgrēkiem Černobiļas apkārtnē
FOTO: SCANPIX

Latvijas iedzīvotājiem nav jāsatraucas, ka Černobiļas atomelektrostacijas (AES) tuvumā notikušā mežu ugunsgrēka dēļ līdz valstij varētu būt nonākuši radioaktīvie izmeši, informē Valsts vides dienesta pārstāve Jūlija Ņikitina.

Valsts vides dienesta pārraudzībā esošais Radiācijas drošības centrs uztur kontaktus ar Ukrainas valsts kodoldrošības inspekciju, kas informējusi, ka 29.aprīļa rītā ugunsgrēku Černobiļas apkārtnē izdevies lokalizēt, tādējādi kontrolējot situāciju ap Černobiļu. Turklāt ugunsgrēka dzēšanas vietā tika ierīkots ugunsgrēka dzēšanas kontroles štābs, notikuma vietā strādāja operatīvā mobilā grupa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ukrainas radiācijas drošības kontroles dati liecina, ka radionuklīdu koncentrācija gaisā un ekspozīcijas dozas jauda ugunsgrēka skartajā teritorijā nav pārsniegta. Līdz ar to arī Latvijas iedzīvotāji var justies droši – radiācijas līmenis Latvijā ir normas robežās.

Latvijā radiāciju tiešsaistes režīmā mēra 20 stacionāras spektrometriskās stacijas, viena aerosolu monitoringa stacija un divas ūdens radiācijas monitoringa stacijas. Tās nodrošina gamma starojuma dozas jaudas un spektru mērījumus. Mērījumi tiek veikti ar desmit minūšu intervālu, un iegūtie dati automātiski tiek apkopoti un analizēti datubāzē, nosakot ekvivalento dozas jaudu, kuras mērvienība ir nSv/h jeb nanozīverti stundā.

Jau ziņots, ka ugunsgrēks netālu no Černobiļas AES izcēlās pagājušajā nedēļā. Tas plosījās četras dienas aptuveni 20 kilometru attālumā no AES.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl