1 komentārs

Latvijai kopā ar citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, iespējams, var nākties uzņemt Āfrikas valstu nelegālos imigrantus, kuru arvien pieaugošais apjoms jau līdz izmisumam novedis Itāliju. Katru nedēļu Itāliju sasniedz laivas ar nabadzīgo valstu bēgļiem, un rīt Eiropadome spriedīs, vai arī pārējām ES dalībvalstīm vajadzētu solidarizēties ar Itāliju šī spiediena mazināšanai. 

Laikā, kad tika izveidots jaunais un valstī šobrīd vienīgais nelegālo imigrantu izvietošanas cents Daugavpilī ar 84 gultasvietām, neviens nespēja iedomāties, ka nelegāļu pieplūdums Latvijā būs tik milzīgs. Centrā šobrīd palikusi brīva vairs tikai viena vieta. Jau tiek apsvērta doma nelegālos imigrantus likt pat Rēzeknes policijas izolatorā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd kā risinājums ir paātrinātā piespiedu deportēšana atpakaļ uz izcelsmes valstīm. Katru nedēļu no Latvijas izraida divus. Un tieši šī pozīcija, par Latvijas nodokļu maksātāju naudu pērkot aviobiļetes, izmaksā visdārgāk. Jo sevišķa problēma pēdējos divos gados ir vjetnamieši. Viena vjetnamieša deportācija izmaksā no pusotra līdz diviem tūkstošiem eiro.

No janvāra līdz martam vien Latvijā nelegāli ieradušies 49 vjetnamieši.

Latvijas Robežsardzes atgriešanās un patvēruma meklētāju lietu nodaļas vadītājs Mareks Hoņavko

Līdz šim mēs intensīvi izmantojām iespēju, ko piedāvāja ES, izmantojot Atgriešanās fonda līdzekļus. Esam saskārušies ar situāciju, ka mums šie fonda līdzekļi ir beigušies jau šā gada sākumā. Līdz ar to, kopš gada sākuma mēs izmantojam Robežsardzes budžeta līdzekļus šo darbību veikšanai.

Papildus finansējumu valdība vēl nav piešķīrusi. Izraidīšanu nevar veikt, ja nelegālie imigranti pieprasa bēgļa statusu patvērumam. Un tieši to viņi arī dara. Bet vai patvērumu dot un deportāciju atcelt, katru imigrantu izmeklē Pilsonības un migrāciju lietu pārvalde. Līdz šim noraidīti pilnīgi visi gruzīnu un ukraiņu lūgumi, kas veido vislielāko pieprasījumu pēc patvēruma, bet visbiežāk pozitīvs iznākums ir Latvijā nokļuvušajiem afgāņiem un sīriešiem.

Pēc patvēruma statusa piešķiršanas viņi saņem sociālo pabalstu – 256 eiro turpmākos deviņus līdz divpadsmit mēnešus. Un tad viņiem ir jāsāk patstāvīga dzīve – viņi meklē darbu un dzīvesvietu.
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Laura Laiva

Lielākā daļa tomēr nepaliek Latvijā. Lielākā daļa tomēr aizbrauc uz attīstītākām ES valstīm, kur viņiem ir vieglākas iespējas iegūt darbu. Viņiem ir angļu valodas zināšanas, nav jāmācās latviešu valoda.

Nevalstiskā organizācija Patvērums Droša Māja skaidro – ja nelegālie imigranti pēc patvēruma statusa iegūšanas tomēr paliek Latvijā, vairums gadījumos viņi kļūst par maznodrošinātajiem un trūcīgajiem. Darba devēji nelabprāt pieņem darbā.

TOP komentāri

  • balsosim par NA
    0 0 0

    balsosim par NA

    Nu tad, velns parāvis, ir pēdējais laiks visas Latvijas skolas pārslēgt uz valsts valodu. Citādi ar Latviju ir cauri.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl