Latvija zinātnes attīstībā ieguldīs 31 miljonu eiro

Komentāri

Jauns atspēriens Latvijas zinātnei! Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā šodien atklāj valsts vēsturē vērienīgāko projektu šajā nozarē – Moderno materiālu pētījumu un tehnoloģiju pārneses centru, kurā nākotnē jaunus modernus materiālus varētu pārveidot komerciālos un sabiedriskā labuma produktos. Investīciju apjoms sasniedz 31 miljonu eiro, no kuriem 15 miljonus nodrošina Eiropas Komisija, bet pārējo summu – Latvijas valsts.

Par šiem līdzekļiem plānots iegādāt jaunas iekārtas un ieguldīt arī zinātnisko darbinieku potenciālā, lai paaugstinātu tā saucamo tehnoloģiju gatavības indeksu, kas praktiski nozīmē to, cik lielā mērā tehnoloģijas ir gatavas ražošanai un ieviešanai.

Septiņu gadu laikā institūtā strādājošo skaitu plānots dubultot, tostarp radot jaunas darbavietas matemātiķiem, fiziķiem, ķīmiķiem, biologiem un citu nozaru speciālistiem. Jaunais centrs būs Baltijas jūras reģiona nozīmes materiālzinātnes centrs, kurā varēs darboties ne vien pašmāju zinātnieki, bet arī pētnieki no visas pasaules.

Video: LNT Ziņu sižets

Lasi vēl