Latvija zinātnes attīstībā ieguldīs 31 miljonu eiro

Komentāri

Jauns atspēriens Latvijas zinātnei! Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā šodien atklāj valsts vēsturē vērienīgāko projektu šajā nozarē – Moderno materiālu pētījumu un tehnoloģiju pārneses centru, kurā nākotnē jaunus modernus materiālus varētu pārveidot komerciālos un sabiedriskā labuma produktos. Investīciju apjoms sasniedz 31 miljonu eiro, no kuriem 15 miljonus nodrošina Eiropas Komisija, bet pārējo summu – Latvijas valsts.

Par šiem līdzekļiem plānots iegādāt jaunas iekārtas un ieguldīt arī zinātnisko darbinieku potenciālā, lai paaugstinātu tā saucamo tehnoloģiju gatavības indeksu, kas praktiski nozīmē to, cik lielā mērā tehnoloģijas ir gatavas ražošanai un ieviešanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Septiņu gadu laikā institūtā strādājošo skaitu plānots dubultot, tostarp radot jaunas darbavietas matemātiķiem, fiziķiem, ķīmiķiem, biologiem un citu nozaru speciālistiem. Jaunais centrs būs Baltijas jūras reģiona nozīmes materiālzinātnes centrs, kurā varēs darboties ne vien pašmāju zinātnieki, bet arī pētnieki no visas pasaules.

Video: LNT Ziņu sižets

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl