Latvijā visbiežāk plāno atgriezties tie, kuri emigrējuši pēc 2011. gada

1 komentārs
Latvijā visbiežāk plāno atgriezties tie, kuri emigrējuši pēc 2011. gada
FOTO: LETA

Strauji rūkošais iedzīvotāju skaits šodien būs Saeimas komisiju darba kārtībā. Par to, kā “atgriezt” Latvijā tos, kuri valsti pametuši, šodien spriedīs Parlamenta Cilvēktiesību komisijā, kas vērtēs Reemigrācijas atbalsta pasākumu plānu.

Tikmēr sabiedrības saliedētības komisija uzklausīs pētījumu par ASV un Kanādā dzimušo latviešu reemigrācijas potenciālu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeimā iepriekš jau apspriests Latvijas Universitātes vairākās valstīs veikts pētījums, kurā secināts, ka vismazāk par atgriešanos Latvijā šobrīd domā pensijas vecuma cilvēki, kā arī tie, kuri ieguvuši augstāko izglītību, tostarp doktora grādu.

Tāpat secināts, ka atgriezties Latvijā visbiežāk plāno tie tautieši, kuri ir ar zemāku izglītības līmeni, kā arī tie, kuri emigrējuši uz ārvalstīm pēc 2011. gada.

Šiem cilvēkiem ir visciešākās saites ar Latviju, kā arī dzimtenē palikuši radinieki un īpašumi.

No atgriešanās Latvijā cilvēkus visbiežāk attur iespējamais zemais atalgojums, kā arī sociālā atbalsta sistēma, kura tiek vērtēta kritiski.

TOP komentāri

  • Es
    0 0 0

    Es

    Kāds apsurdstā domāt,ka daudzi atgriezīsies.Ko tad mēs atgriezušies LV darīsim?Tikai palielināsim bezdarbnieku rindas,jo darba ta nav,ienākumu nebūs un,tāpat mēs atgriezīsimies atpakał ārvalstīs,kur łoti labas algas.Latvijā var tikai badā nomirt vai kājas atstiept.
    Un vēl:Latvijas bezdarbnieku rindas varam papildināt,jo bezdarbnieku naudu tāpat nesanemsim,jo priekš Lv strādājuši neesam,nodokłus esam maksājuši ārzemēs,kur pelnījām lielās algas.Un tad arī LV liks prasīt no ārvalstīm pensijas,ja jau tur strādājuši.Bezprāts būtu atgriezties uz nabadzīgo mūsu dzimteni!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl