Komentāri

Latvijā vienmēr bijis daudz labu mūziķu un talantīgu cilvēku – tā ir arī tradīcija. Un tagad pasaule viņiem ir atvērta, tā pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers intervijā LNT raidījumam 900 Sekundes skaidroja Latvijas operdziedātāju, mūziķu sasniegumus uz pasaules skatuves.

”Radošais darbs ir tāds, ka nekad nevar zināt, kas ir labi, kas slikti, bet ir jāmeklē. Man liekas, ka latviešu mūziķi ir pierādījuši, ka prot meklēt. Tāpēc viņi arī pasaulē ir dzirdēti un viņiem ir tādi panākumi,” uzskata mūziķis.

Vaicāts, kā pasaulē uztvert tādus Latvijas komponistus kā Pēteri Vasku, Arturu Maskatu, kuru darbus spēlējis arī viņš, Krēmers pauda viedokli, ka viņu skaņdarbi ir ļoti labi, tāpēc ar šo mūziku arī izdodas gūt panākumus.

”Man ir prieks, ka esmu no Emīla Dārziņa skolas, kaut arī tagad nerunāju latviski tik brīvi, kā gribētu. 30 gadus vispār nerunāju latviešu valodā. Bet man ir prieks, ka esmu no Rīgas. Kad esmu šeit, man ir iedvesma spēlēt vēl labāk,” atzina pasaulslavenais vijolnieks, kurš astoņdesmitajos gados emigrēja uz Vāciju.

Viņš minēja, ka ar Kremerata Baltica redz visu pasauli, bet būt Latvijā ir kas cits, tas ir kā būt mājās.

Vaicāts, kā izvēlas, kādu vēstījumu vēlas nodot ar saviem koncertiem, mūziķis teica, ka tas nav sarēķināts vai izdomāts. ”Citreiz tā ideja nāk naktī vai lidmašīnā, vai dušā, absolūti neparedzēti. Nodarbojoties ar mūziku, ar daudziem komponistiem, gribas iepazīstināt publiku ar tiem, ko cilvēki nepazīst,” teica Krēmers.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl