1 komentārs

Pirmie patvēruma meklētāji no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm Latvijā varētu ierasties februārī, nevis janvāra beigās, kā izskanējis iepriekš, norādīja Saeimas Iekšlietu komisijas deputāti.

Tikai nākamajā vai pat aiznākamajā nedēļā mūsu valsts drošības iestāžu pārstāvji dosies uz Itāliju un Grieķiju, lai intervijās noskaidrotu, vai tās personas, kuras mūsu valstī vēlas saņemt pajumti, nav tendētas uz terorismu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc Jaungada nakts notikumiem Ķelnē un citās Eiropas pilsētās drošībniekiem parādījušies jauni izaicinājumi – tagad būs jācenšas noskaidrot, vai pārbēdzēji nav tendēti uz sabiedriskās kārtības traucēšanu un citiem noziegumiem

Pirmajā sēdē pēc garajām Ziemassvētku brīvdienām Saeimas Iekšlietu komisijas deputāti izvaicāja Satversmes aizsardzības biroja un Drošības policijas pārstāvjus.

Deputātus interesēja, vai drošības iestādes ir gatavas patvēruma meklētāju uzņemšanai. Sanāksme notika aiz slēgtām durvīm. Pēc sēdes komisijas vadītājs Ainars Latkovskis, aizbildinoties ar slepenību, atteicās izpaust, kādi un vai vispār Latvijā pastāv apdraudējums.

Pēc Jaungada notikumiem Ķelnē un citās Eiropas pilsētās, kur no patvēruma meklētāju seksuāliem uzbrukumiem cieta sievietes, aktuāls arī noziedzības pieauguma risks.

Pagaidām gan nav skaidrs, cik un vai vispār patvēruma meklētāji ir izteikuši vēlmi paglābties mūsu valstī. Latvija prioritāri vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem, kristiešus un cilvēkus ar dokumentiem.

Taču uz šādiem bēgļiem pretendē arī citas valstis, tostarp Lietuva un Igaunija. Saeimas Iekšlietu komisijā informē, ka pirmos mēnešus bēgļi no citām ES valstīm uzturēsies Muceniekos un tad viņus izklīdinās pa pašvaldībām. Tas tāpēc, lai novērstu lielāku kopienu izveidošanos.

Lai DP varētu tikt galā ar jaunajiem izaicinājumiem, Saeimas Iekšlietu komisijas deputāti rosinās palielināt finansējumu drošības policijai un palielināt drošībnieku skaitu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl