Latvijā veiksmīgi attīstās blokķēžu tehnoloģijas, ar kurām var piesaistīt miljoniem eiro lielas investīcijas

0 Komentāru
Latvijā veiksmīgi attīstās blokķēžu tehnoloģijas, ar kurām var piesaistīt miljoniem eiro lielas investīcijas
Foto: ekrānšāviņš no video / 900 Sekundes

Naudas pārskaitījumi bez bankas, vēlēšanas bez vēlēšanu centrālās komisijas, ziedošana bez labdarības organizācijas – šādas un vēl daudzas citas iespējas paver blokķēžu tehnoloģija.

Piemēram, tā jau ir ļāvusi attīstīties kriptovalūtu tirgum. Tehnoloģijas izstrāde notiek arī Latvijā, un rodas jauni uzņēmumi.

Blokķēžu tehnoloģijas pamatus, idejas izstrādi un iespējas piesaistīt investīcijas idejas realizācijai jaunie uzņēmēji apguva Latvijas Universitātes biznesa inkubatorā.

Biznesa inkubatora vadītājs Mikus Losāns paskaidro, kā notiek jauno uzņēmēju sagatavošana investīciju piesaistei. “Palīdzam sagatavot šīs komandas tādā līmenī, ka viņi spēj piesaistīt tādu kā ”sēklas” investīciju, kas ļautu veiksmīgi palaist šo projektu.

Projekta 40 dalībnieki jau divus mēnešus ir apguvuši blokķēžu tehnoloģiju, veidojuši komandas un ģenerējuši idejas. Tagad pienākusi noslēguma fāze – mācības, kā piesaistīt investīcijas. Veiksmīgs projekts spējot piesaistīt ap 15 miljoniem dolāru.

Blokķēžu uzņēmējs Sandris Muriņš ir atlidojis no Austrijas, lai dalītos savā pieredzē un dotu padomus, kā runāt ar investoriem. Sandris ir divu uz blokķēžu tehnoloģiju balstītu uzņēmumu dibinātājs ASV un Vācijā. Viņš uzskata, ka arī Latvijā ir ļoti labas iespējas attīstīt ar blokķēdēm saistītas idejas, un tas jau tagad aktīvi notiek.

“Ja kopumā skatāmies, tad mūsu mazā valsts ir aktīvāka nekā tā pati Austrija, Francija. Un mums ir interese un pieredze lielāka nekā Somijā un Zviedrijā,” atzīst “Iconiq lab” dibinātājs, blokķēžu stratēģis Sandris Muriņš.

No Latvijas Universitātes biznesa inkubatora aprīļa sākumā divas veiksmīgākās komandas dosies uz Šveici, lai tur tiktos ar iespējamajiem investoriem. Savukārt pārējo komandu dalībnieki aprīļa beigās tepat Latvijā varēs uzrunāt potenciālos investorus.

0 Komentāru