Latvija vairs nav Top 10 ātrāko interneta valstu sarakstā

1 komentārs

Latvija vairs nav desmit ātrāko interneta valstu sarakstā.

Tā liecina jaunākais interneta tehnoloģiju kompānijas ”Akamai Technologies” pētījums.

Tas liecina, ka salīdzinājumā ar pērnā gada sākumu vidējais interneta datu pārraides ātrums Latvijā ir nokrities par 9,5% un patlaban ir 16,6 megabiti sekundē, kas ierindo Latviju šī saraksta 17. vietā. Tomēr dati nav vērtējami viennozīmīgi, jo Latvijas kritums saistīts gan ar citu valstu izaugsmi interneta jomā, gan mobilā interneta attīstību pašu mājās.

Uldis Tatarčuks
“Lattelecom” galvenais tehnoloģiju direktors

Šis kritums vairāk ir uz citu valstu kāpuma rēķina, jo tās investīcijas, ko mēs veicām agrāk par citiem optiskajos tīklos, arī citas valstis saņemas, un, protams, viņu ātrums pieaug. Šos vidējos parametrus palēnina tas, ka mums ir straujāka pakalpojumu attīstība nekā citās valstīs, piemēram, mobilās televīzijas pakalpojumi, tie arī rada šo tīklu noslodzi, un, augot strauji šim lietotāju skaitam, krītas nedaudz vidējais ātrums.

Tikmēr pārējās Baltijas valstīs, pēc “Akamai” datiem, internets ir daudz lēnāks nekā Latvijā.

Lietuva ierindojas 28. vietā pasaulē, bet Igaunija – 46. pozīcijā.

TOP komentāri

  • Laine Subotiallo
    +1 +1 0

    Laine Subotiallo

    Galvenais ka maksu prasa gan ka par atrako gan lai varetu to uzlabot bet ja kas neta tad klienti ir vainigi..varbut vispar atteikties lai vini varetu sevi pilnveidot un nolaizties uz zemes ar visu savu internetu un ta pakalpojuma izmaksam klientiem?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl