Latvijā uzņem filmu par Austroungārijas imperatori Sisi

1 komentārs
Latvijā uzņem filmu par Austroungārijas imperatori Sisi
AKG IMAGES/SCANPIX

Kopš šā gada maija tiek filmēts līdz šim lielākais starptautiskais kino projekts Latvijā – vācu vēsturiska daudzsēriju mākslas filma “Sisi”, informēja filmas producentu pārstāvji.

Filmu producē Vācijas kompānija “Story House Pictures” un filmēšanu Latvijā organizē sadarbībā ar “Cinevilla Films”.

“Sisi” ir patiesos notikumos balstīts stāsts par pēdējās Austroungārijas imperatores Elizabetes jeb Sisi vētrainajiem dzīves līkločiem.

Latvijas Nacionālā Opera un Rīgas Latviešu biedrības nams filmēšanas vajadzībām pārtapuši par Budas pili Budapeštā, Lielajā un Mazajā ģildē izveidoti Lāksenburgas pils interjeri, bet ārpuse tiek filmēta Cesvaines pilī. Hofburgas pils lomā – Rundāles pils.

Vecrīgas ielās ir sastopama 19.gadsimta Vīnes pilsētas dzīve. Straupes pilī tiek interpretēta dzīve Ungārijas laukos aptuveni 150 gadu senā pagātnē.

Rīgas Kinostudijā tapušas apjomīgākās un grandiozākās dekorācijas – 2000 kvadrātmetru platībā uzbūvētas telpas trim dažādām pilīm.

Starptautiskajā komandā darbojas ap 200 cilvēku, no kuriem lielākā daļa ir kino profesionāļi no Latvijas.

Daudzsēriju mākslas filmu “Sisi” uzņem Latvijā, Lietuvā un Vācijā. Tas ir vēsturisks stāsts par neparasto Austrijas imperatori Elizabeti.

Rīgas filmu fonda ārvalstu filmu uzņemšanas konkursa līdzfinansējumam tika apstiprināti kopumā trīs ārvalstu filmu projekti, tostarp Vācijas filma par Austroungārijas ķeizarieni Elizabeti, sauktu par Sisi.

SIA “Cinevilla Films” pieteikums “Sisī”, kas top sadarbībā ar “Story House Pictures” (Vācija), ar līdzfinansējuma intensitāti 20% no izmaksām Latvijā. Latvijā filmē daudzsēriju spēlfilmas pirmo sezonu.

Tas ir pieaugšanas stāsts par Austroungārijas ķeizarieni Elizabeti, kas bērnībā kā arī mūsdienās biežāk saukta par Sisī, un kļuvusi par Austrijas un Austroungārijas kultūras ikonu.

Filmēšana Latvijā ir plānota no 2021. gada maija līdz augustam, filmējot gan Rīgas kinostudijā, gan Vecrīgā, Rundāles pilī, Kuldīgā, Krimuldā un Gaujas Nacionālajā parkā.

1 komentārs