Komentāri
Latvijā uzlabos un paātrinās patērētāju strīdu risināšanu ar tirgotājiem
FOTO: LETA

Arī Latvijā atvieglos un paātrinās patērētāju strīdu risināšanu ar tirgotājiem par nekvalitatīvām precēm.

Izveidota un aprīļa beigās aktīvu darbu sāks Patērētāju strīdu risināšanas komisija – tā ir jauna institūcija, kurā konfliktus par, iespējams, nekvalitatīvā precēm, piemēram, telefoniem, apaviem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) speciālisti un attiecīgās nozares eksperti skatīs ārpustiesas kārtībā. Ja arī te strīdu neizdosies atrisināt, tad paliek vecais ceļš – uz tiesu.

Ārvalstu pieredze liecina, ka lielākā daļa lietu sarunu ceļā tiek atrisinātas. Komisijas lēmumiem ir ieteikuma raksturs, bet, ja uzņēmējs tos nepilda, tiks ielikts ”melnajā sarakstā”.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja atzina, ka pagaidām komisijā var skatīt ierobežotu lietu skaitu, jo ne visās vēlamajās nozarēs izdevies atrast ekspertus, bet bez tiem lietas komisijā īsti vēl nevar skatīt.

Komisijā piekritušas darboties astoņas nozaru asociācijas, tās pārstāv logu un durvju ražotāju, informācijas tehnoloģiju, auto, interneta, telekomunikāciju, apavu tirgotāju un tūrisma nozarēs, bet drīzumā varētu tikt iekļauta arī datoru nozare.

Komisijai iesniegtā lieta jāizskata 3 mēnešu laika. Līdzšinējā strīdu izskatīšana tiesas ceļā varēja ieilgt pat piecus gadus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl