Latvijā uzbūvēts elektriskais mopēds ar “smadzenēm” sēdeklī

2 komentāri

Latvijā ir uzbūvēts elektriskais mopēds ar ”smadzenēm” sēdeklī. Tā autors Aldis Kalniņš jau no bērnības braucis motokrosā un vēlāk arī nodarbojies ar BMX, bet elektrisko mopēdu sācis būvēt, kad tādu vēlējušies bērni, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Viņa mērķis ir absolūta vienkāršība, un tā trīs gadu laikā tapis unikāls braucamais ar rūpīgi pārdomātām detaļām.

Pašbūvētajam mopēdam ir arī ērts un neparasts sēdeklis, kas radies kādas bērnu mantas dēļ, kas veidota no poliuretāna materiāla.

”Pirms vairākiem gadiem es taisīju bērnu rotaļlietas, tādus būvblokus lielā izmērā. No tiem bērni var veidot trīsmetrīgu ēku. Viņi ir ērti, izturīgi un viegli. Šis materiāls atrada lietojumu arī manam braucamajam sēdekļu izgatavošanai,” stāsta elektriskā mopēda ”Beelectricbike” izgudrotājs Aldis Kalniņš.

Kā izrādās, tieši sēdeklis ir sarežģītākā detaļa, jo tajā ieslēpts kontrolieris jeb braucamrīka “smadzenes”.

Reklāmas dizainers, dekorators Aldis Kalniņš, kurš ir arī pazīstams kā jokdaris un televīzijas personība, pēdējos trīs gadus strādājis pie tā, lai radītu šo ērto un gaumīgo braucamrīku – elektrisko mopēdu.

”Nekas nav ātri, neviena lieta, vai es atvērtu televīziju vai radiostaciju, vai izdomātu bērnu koka klucīšus, tas viss prasīs divus gadus. Jo tā ir produkta izstrāde, produkta novešana līdz rūpnieciskai formai un testi, testi, testi,” skaidro Kalniņš.

Braucamrīka autors saka, ka, ja būvē kaut ko no jauna, viss būs liels izaicinājums, jo visam ir jāatrod sava vieta: ”Paštaisīta ir priekšējā dakša, dubļusargs, kāju paliktnis, sēdeklis. Visas lietas, ko taisi no nulles, būs izaicinājums”.

Pavasarī braucamrīks bija gatavs, bet Aldim bija liels pārsteigums, ka jau 50 cilvēku ir gatavi gaidīt, lai tiktu pie šā mopēda.

”Es gribēju klusi un mierīgi sataisīt savus braucamos, kuri paredzēti iznomāt. Bet es ieraudzīju, kāda ir interese par šo mopēdu, un man tagad jāmaina koncepts ar visu nomu, jo cilvēki stāv rindā. Šobrīd 50 cilvēku gaida savus braucamos,” stāsta Kalniņš.

Ar šo elektrisko mopēdu var braukt 25 kilometrus stundā. Mērķauditorija varētu būt jaunieši, bet tikpat labi izmēģināt var arī cilvēki ar pieredzi.

Mopēdam ir arī savs ”sargeņģelis”, Ruslans Kapranovs ir ”elektro guru”. Viņš ir cilvēks, kurš komplektē Latvijā bateriju. Tā kā var teikt, ka arī baterija ražota Latvijā.

Elektromopēds ir kluss un ar vienu bateriju, kas jālādē tikai četras stundas un spēj nobraukt līdz 40 kilometru. Tikmēr Aldis nestāv uz vietas – viņš tikko ir pabeidzis vēl vienu mopēda prototipu. No iepriekšējā tas atšķiras ar to, ka tam ir divi dzinēji un abi velkošie riteņi. Ar šo elektrisko mopēdu ir vēl kur augt.

2 komentāri