Komentāri
Latvija turpinās iestāties par Krimas tatāru tiesībām, pauž Rinkēvičs
FOTO: lETA

19. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, tiekoties ar Krimas tatāru līderi Refatu Čubarovu, apliecināja, ka Latvija konsekventi neatzīst Krimas prettiesisko aneksiju un stingri iestājas par Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti.

Ārlietu ministrs atzīmēja, ka Latvija uzmanīgi seko līdzi un pauž satraukumu par negatīvo tendenci cilvēktiesību situācijas jomā Krimā, it īpaši Krimas tatāru cilvēktiesību un pamatbrīvību ierobežošanu, kas vērojama kopš Krievijas īstenotās Krimas pussalas aneksijas.

Čubarovs izteica atzinību par Latvijas pozīciju Krimas aneksijas jautājumā, kā arī pateicās par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainai. Tikšanās laikā Krimas tatāru līderis informēja ārlietu ministru par situāciju Krimā un Ukrainā. Īpašas bažas Čubarovs pauda par cilvēktiesību pārkāpumiem, kas vērsti pret Krimas tatāriem, opozīcijas pārstāvjiem, cilvēktiesību aktīvistiem, žurnālistiem un advokātiem, kuri tiek patvaļīgi aizturēti un vajāti.

Sarunā ministrs aicināja Krimas tatāru līderi turpināt informēt starptautiskās organizācijas par Krimas tatāru stāvokli un cilvēktiesību pārkāpumiem Krimā.

Rinkēvičs akcentēja, ka Latvija iestāsies par šo jautājumu uzturēšanu starptautisko organizāciju dienaskārtībā, aicinot nosodīt Krievijas kā okupējošās varas likumdošanas piemērošanu Krimas teritorijā un mērķtiecīgu Krimas iedzīvotāju pamattiesību ierobežošanu.

Lasi vēl