Latvijā tapusi pirmā “zaļā” filma

1 komentārs
Latvijā tapusi pirmā “zaļā” filma
Foto: ekrānuznēmums no video / "900 sekundes"

Noslēgusies pirmā zaļā filmēšana Latvijā. Runa nav par kādu filmu, kas būs zaļā krāsā, bet gan par filmu ”Jelgava 94”, kas ir tapusi, domājot par apkārtējo vidi.

Sākot ar atkritumu šķirošanu, līdz braukšanai ar elektrovelosipēdiem, filmēšanas komanda taupīja un strādāja zaļi daudz dažādos veidos.

”Jelgava 94” filmēšanas laukumā dažkārt ir pat vairāki simti dalībnieku. Viņiem visiem tika izsniegtas atbilstošas drēbes, apavi, viņi visi bija jāatved un jāaizved, jāpabaro un jāpadzirda.

Bieži vien, barojot filmēšanas dalībniekus, “Jelgava 94” komanda izlēma lietot ne tikai papīra traukus un koka dakšiņas, bet arī ieviesa pašapkalpošanos, tas ietaupīja pārtiku.

Trauku ietaupījums bija tikai daļa zaļā plāna. Tāpat arī gaismotāji un skaņas ieraksta komanda izvēlējās arī ietaupīt. Tā dēvētie “skaņinieki” izmantoja lādējamās baterijas, tas nozīmē, ka miskastē nenonāca vairāki simti bateriju. Lādējamas baterijas izmantoja arī elektrovelosipēdi, tie ļoti labi aizstāja automašīnas, kad bija jāveic nelielas distances pilsētas robežās.

”Jura Podnieka studijai” šī bija pirmā spēlfilma. Iespējams, tāpēc arī bija iespējams uzreiz sākt ar jaunu pieeju. Studijas pārstāve Marta Kontiņa norāda, ka zaļā filmēšana nebūt neprasa lielus ieguldījumus.

1 komentārs