Latvijā tapis mūsdienīgs pansionāts – vieta, kur senioriem rast ģimenes mājas sajūtu

16 komentāri

Starptautisks uzņēmums apņēmies aprūpēt Latvijas seniorus. Pierīgā, kur ir pat vairāku simtu cilvēku rinda uz vietām pansionātos, uzņēmēji saskata peļņas iespējas.

Šobrīd darbu sākusi pavisam jauna senioru rezidence, taču ieplānots durvis vērt vēl vairākām veco ļaužu aprūpes mājām.

Anna šajā senioru namā dzīvo kopš tā atvēršanas šā gada 15. janvārī. Šis ir pirmais ģimenes tipa senioru nams.

“Pavingrojam, ejam ārā staigāt, arī pa mežu staigājam, visu laiku jau neguļam,” stāsta Anna.

Francijas uzņēmuma “Senior groupe” pārstāve LNT raidījumam “900 sekundes”  uzsver, ka viņu koncepcijas galvenais mērķis ir veicināt iemītniekiem īstas, ģimenes mājas sajūtu.

Diāna Gžibovska
“Senior groupe” pārstāve

Šis koncepts ir pilnīgi jauns Baltijas valstīs, tas no parasta standarta pansionāta atšķiras ar to, ka tas nav tāds institūcijas veida, ar gariem koridoriem, slimnīcas tipa. Mums apzināti nav uz mājas uzlikts nosaukums, lai nav šis sajūtas, ka viņi dzīvo institūcijā, lai ir šī sajūta, ka tās ir mājas.

Ēkā ir arī īpaša iemītnieku novērošanas sistēma. Sākot ar tradicionālām novērošanas kamerām, infrasarkano staru kamerām un citām iekārtām, kas seko līdzi senioru aktivitātēm. Uzkrātā informācija ļauj secināt par cilvēka spēju parūpēties pašam par sevi.

Ir arī pielāgojamās mēbeles un dažādi pielāgojami balsti, kas sniedz iespēju cilvēkiem būt aktīviem un mazāk izjust atkarību no personāla jeb meitām, kā aprūpētājus šeit dēvē.

Rīgas Labklājības departamentā norāda, ka viņi priecājas par katru jaunu iestādi senioriem. Tāpēc ka Rīgā ir izveidojusies 250 cilvēku gara rinda uz vietām pansionātos.

Lita Brice
Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve

Rīdzinieki savus vecākus negrib tālu no Rīgas izvietot, un tāpēc sanāk rindā gaidīt uz tiem nedaudzajiem pansionātiem, kas ir Rīgā.

Paredzams, ka nākotnē pieprasījums pēc jaunām vietām senioru namos tikai pieaugs. Franču uzņēmuma pārstāve norāda, ka šajā gadā iecerēts atvērt vēl vairākus senioru namus.

“Papildus šajā kvartālā būs vēl divas mājas, tad arī plānojam vēl Rīgas tuvumā veidot šādus ciematus. Plānojam, ka kādus četrus šogad gribētos realizēt,” norāda Gžobovska.

Lai arī mitināšanās šādos, ģimenes tipa namos ir dārgāka – ap 900 eiro mēnesī, iemītniekiem tas nav liels pārdzīvojums, jo trūkstošo starpību, līdz pat 640 eiro piemaksā pašvaldība.

TOP komentāri

 • Laura
  +24 +20 -4

  Laura

  Par tādām astronomiskām cenām jau nu gan tā nav nekāda palīdzība Latvijas senioriem,bet gan vistiešākais naudas pelnīšanas mehānisms. Mums pašiem pietiek tādu dārgu pansionātu!
 • omamma
  +17 +17 0

  omamma

  virsrakstā jau ir ierakstīts - ka uzņēmēji saskata peļņu , - smiekli nāk - aprūpēt seniorus - vai tādos varēs būt nabadzīgie pensionāri ???????
 • Ieva
  +16 +15 -1

  Ieva

  Pašvaldība piemaksā? Jāsmejas!!! Neviena pašvaldība neatbalstīs seniora uzturēšanos tik dārgā pansionātā. Jāpiemaksā bērniem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl