Palicis pavisam maz, lai marihuānas “dekriminalizācijas” ideja nonāktu Saeimā

0 Komentāru
Palicis pavisam maz, lai marihuānas “dekriminalizācijas” ideja nonāktu Saeimā
Foto: Poporin /Flickr

Marihuānas legalizācijas atbalstītāji sākuši vākt parakstus, lai Latvijā tiktu atcelts sods par neliela daudzuma marihuānas audzēšanu, glabāšanu, nēsāšanu un smēķēšanu. Tas attiecas uz marihuānu, kas paredzēta personiskām vajadzībām personām, kuras ir sasniegušas 18 gadu vecumu.

Iniciatīvai uzsākta parakstu vākšana portālā ManaBalss.lv, kurā ikviens Latvijas pilsonis var ievietot savu iniciatīvu un vākt parakstus tās nogādāšanai Saeimā.

Patlaban iniciatīva, kurai dots nosaukums ”Marihuānas dekriminalizācija” savākusi vairāk nekā 8,7 tūkstošus balsu. Lai iniciatīvu varētu iesniegt Saeimā, vēl ir jāsavāc vairāk nekā 1,2 tūkstoši balsu.

Iniciatīvas izveidotāji arī norādījuši, ka šīs apreibinošās vielas legalizēšana, ”ļautu tiesu sistēmai nodarboties ar nodarījumiem, kuriem ir reāla negatīva ietekme uz sabiedrību”.

Tāpat šīs iniciatīvas autori akcentē, ka līdz ar marihuānas dekriminalizāciju ”ievērojami samazināsies cilvēku skaits, kuri pārmērīgi lietos alkoholu”.

Idejas autori:

Daudziem jauniešiem vairs nebūs sabeigtas dzīves ar nesamērīgi lieliem cietumsodiem. Tāpat samazināsies to cilvēku skaits, kuri lietos nekvalitatīvu, uz ielas nopirktu marihuānu, jo katrs varēs audzēt sev, līdz ar to daudziem būs mazāks kontakts ar narkotiku dīleriem, kuri gribēs pārvilināt marihuānas cienītājus uz stiprākām narkotikām. Jaunieši daudz mazāk lietos ar ķīmijām apsmidzinātas ”legālās” narkotikas. Marihuānai ir plašs izmantojums medicīnā, un, lai arī eksistē ķīmiski analogi, dabiskam, ekoloģiskam, lētam produktam ir saprotamas priekšrocības.

Valstis, kur marihuāna ir legāla vai dekriminalizēta lielos vai mazos daudzumos: Argentīna, daži reģioni Austrālijā, Beļģija, Brazīlija, Kambodža, Kostarika, Horvātija, Kipra, Čehija, Ekvadora, Igaunija, Indija, Meksika, Nīderlande, Pakistāna, Peru, Polija, Portugāle, Spānija, Šveice, 14 ASV štati, Urugvaja.

0 Komentāru